„Minister zdravotníctva Lengvarský zároveň informoval, že ide len o prvý krok a nasledovať budú ďalšie opatrenia. „Všetky opatre…

„Minister zdravotníctva Lengvarský zároveň informoval, že ide len o prvý krok a nasledovať budú ďalšie opatrenia. „Všetky opatrenia, ktoré sú a budú vykonané smerujú k tomu, aby sme ocenili prácu našich zdravotníkov a umožnili kvalitnejšiu starostlivosť našim pacientom,“ povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.“

FINANCIE PRE ZDRAVOTNÍCTVO

Minister financií Igor Matovič a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský oznámili, že do zdravotníctva pôjde tento rok o 365 miliónov eur viac. Tieto finančné prostriedky budú pozostávať z troch zdrojov. Vyššia platba za štátnych poistencov má priniesť 100 miliónov eur, zároveň sa má zvýšiť základné imanie štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne o 120 miliónov eur. Ďalších 145 miliónov eur má priniesť vyšší výber poistného.

„Dokopy ide o 365 miliónov eur, tak to vyšlo a tak to je poctivé. Zároveň toľko financií verejné zdravotné poistenie potrebuje na to, aby zabezpečilo chod, ktorý potrebujeme preto, aby nám bola poskytnutá adekvátna zdravotná starostlivosť,“ uviedol minister financií Igor Matovič.

Minister zdravotníctva Lengvarský zároveň informoval, že ide len o prvý krok a nasledovať budú ďalšie opatrenia. „Všetky opatrenia, ktoré sú a budú vykonané smerujú k tomu, aby sme ocenili prácu našich zdravotníkov a umožnili kvalitnejšiu starostlivosť našim pacientom,“ povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

#ministerstvofinancii #ministerstvozdravotnictva

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *