Miroslav Kollár SPOLU – občianska demokracia Plne podpisujem. Prezidentka Zuzana Čaputová: PREHRÁVAME. “Prehrávame boj s covi…

Miroslav Kollár SPOLU – občianska demokracia
Plne podpisujem.

Prezidentka Zuzana Čaputová: PREHRÁVAME.

“Prehrávame boj s covidom. A to najmä v tom zmysle, že sme najhorší na svete v počte novonakazených ľudí na milión obyvateľov. Neviem, čo viac treba počuť a vidieť na to, aby sme zmenili prístup. Čo viac treba vidieť ako preplnené nemocnice, ako ľudí, ktorí zomierajú na pľúcnej ventilácii a väčšina z ich sa už domov nevráti.

Čo viac treba vidieť, ako vyčerpaný zdravotnícky personál. Čo viac treba vidieť, ako ľudí, ktorí zomierajú v iných oblastiach alebo s inými diagnózami, lebo sa kapacitne na nich nedostane. Čo viac ešte potrebujeme počuť, ako že sme so svojim prístupom najhorší na svete.

Pre mňa je to absolútne alarmujúce, a to čo potrebujeme, je prestať šíri bludy o covide a prestať tliachať o covide a počúvať odborníkov. Odborníci jednoznačne hovoria, konzílium má jasné odporúčania, že treba obmedziť mobilitu, že potrebujeme lockdown.

Je to nepopulárne opatrenie, ktoré je absolútne nevyhnutné. Je to žiaľ opatrenie, ktoré sa musí dotknúť všetkých, či sú zaočkovaní, nezaočkovaní, zodpovední. Sme na tom tak zle, že takéto opatrenie, ktoré odborníci odporúčajú, sa musí dotknúť všetkých. A áno, treba povedať aj to bé – je to nefér voči ľuďom, ktorí sa správali zodpovedne, dodržiavali opatrenia a zaočkovali sa.

Dúfam, že keď toto najhoršie pominie, práve toto a ich zodpovedný prístup bude môcť byť zohľadnený. Počúvajme odborníkov, lebo obrázky, ktoré som v Ružinovskej nemocnici pred chvíľou videla, boli tragické, boli hrozné.
Keď som sa rozprávala so zdravotníckym personálom, ktorí napriek obrovskej snahe čelí vyhrážkam a nenávisti, mám pocit, že žijem v krajine, ktorej nerozumiem.
Ako je možné, že v súčasnej situácii, keď zomierajú ľudia aj na základe bludov, na covid, ešte stále tu máme nenávisť voči tým, ktorí nás zachraňujú. Toto považujem za absolútne nefér. Moja nekonečná vďaka a úcta patrí každému jednému zdravotníkovi, ktorý sa snaží pomáhať.”

OSTRÉ SLOVÁ PREZIDENTKY

Prezidentka Zuzana Čaputová a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský navštívili Nemocnicu Ružinov.

Prezidentka oznámila, že pre vážnosť situácie považuje lockdown pre všetkých za nevyhnutný. Vyjadrila tiež porozumenie s frustráciou ľudí, ktorí mali doteraz zodpovedný prístup. Stav v nemocniciach je však kritický.

„To čo potrebujeme je prestať šíriť bludy o covide, prestať tliachať o covide a začať počúvať odborníkov,“ povedala Čaputová.
„Prehrávame boj s covidom,“ upozornila prezidentka na skutočnosť, že v počte nových prírastkov sme v súčasnosti najhorší na svete.

Situáciu sledujeme minútu po minúte: https://domov.sme.sk/c/22788332/koronavirus-slovensko-lockdown-covid-delta-online-minuta-po-minute-23-november.html Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *