MUSÍME OCHRÁNIŤ NEMOCNICE PRED KOLAPSOM, LEBO DOPLATÍME NA TO VŠETCI Dostali sme sa do štádia, kedy musíme opäť spraviť ťažké a…

MUSÍME OCHRÁNIŤ NEMOCNICE PRED KOLAPSOM, LEBO DOPLATÍME NA TO VŠETCI

Dostali sme sa do štádia, kedy musíme opäť spraviť ťažké a najmä zodpovedné rozhodnutia. Preto sme na vláde vypočuli odporúčanie konzília odborníkov a schválili nový covid automat. Ten bude len dočasný (verím, že max. 3 týždne) a podľa vývoja situácie opatrenia buď zmiernime alebo ešte sprísnime.

Nový covid automat sprísňuje pravidlá najmä pre nezaočkovaných, ktorých je v nemocniciach drvivá väčšina (80 %) a podľa nových opatrení budú môcť navštevovať iba:

🔵 prácu a školu, avšak musia byť 2x do týždňa testovaní zamestnávateľom
🔵 esenciálne obchody
🔵 kary, krsty a svadobné obrady, nie však hostiny

Toto rozhodnutie sa vláde neschvaľovalo ľahko, ale pri len 45 % zaočkovanosti občanov musíme spomaliť nákazu. Je to doslova otázka života a smrti. Nemocnice sú pred kolapsom, pľúcne ventilácie majú obsadené na 100 %.

Vyčerpaní zdravotníci nás prosia, aby sme zasiahli, lebo nechcú viac rozhodovať o tom, koho napoja na pľúcnu ventiláciu a koho vystavia riziku smrti. Už máme na stole aj požiadavku na chladiarenský box pre mŕtvych.

Ďalším dôležitým faktom, ktorý nesmieme opomenúť je, že operácie a zákroky sa opätovne musia odkladať a ohrozené je zdravie každého jedného z nás.

Zaočkovaní ľudia urobili všetko správne. Dali sa zaočkovať, aby ochraníli svoje zdravie, zdravie svojej rodiny, zdravie svojich kolegov a známych, zdravie ekonomiky, odľahčili zdravotný systém a teraz doplácajú na plné oddelenia nezaočkovaných.

Nemocnice sú tu pre všetkých, aj pre ZAOČKOVANÝCH. A preto musíme rastúcu vlnu spomaliť.

Žiaľ, svojimi životmi na to doplácajú hlavne nezaočkovaní a sú obete tých, ktorí nemilosrdne zneužívajú pandémiu na politické ciele. Neverte opozícii, že delíme ľudí na zaočkovaných a nezaočkovaných. Na zaočkovaných a nezaočkovaných rozdelil ľudí COVID. My v skutočnosti obe skupiny chránime.

Je na každom jednom z nás, ako sa rozhodne. Či prispeje dodržiavaním opatrení k zlepšeniu situácie, alebo sa pričiní o jej ďalšie zhoršovanie.

Prosím, spojme sily a zvládneme to.

Autor správy, foto a správu publikoval Eduard Heger – predseda vlády SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *