NA ČERPACEJ STANICI ZAPARKOVALA PRED POLICAJTMI NA MIESTE PRE ŤZP PREUKAZ ŤZP NEMALA, NAFÚKALA VIAC AKO JEDNO PROMILE 🔲Hliadka …

NA ČERPACEJ STANICI ZAPARKOVALA PRED POLICAJTMI NA MIESTE PRE ŤZP
PREUKAZ ŤZP NEMALA, NAFÚKALA VIAC AKO JEDNO PROMILE

🔲Hliadka diaľničného oddelenia v Bratislave išla v popoludňajších hodinách vykonať tankovanie služobného motorového vozidla na čerpacej stanici v blízkosti diaľnice D1 v smere do Senca. Počas tankovania vodička pred nimi idúceho vozidla zn. Seat zaparkovala svoje vozidlo na mieste pre zdravotne ťažko postihnuté osoby. Policajti ženu vyzvali k predloženiu dokladov, pričom označenie o ŤZP vodička nemala ani za čelným sklom ani ním nedisponovala.
Naopak, policajti si všimli, že žena javí známky požitia alkoholu a preto bola podrobená vykonaniu dychovej skúšky na zistenie jej prítomnosti alkoholu v dychu. Tou bola žene nameraná hodnota 0,66 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 1,38 promile.
🔲Vodička bola na mieste obmedzená na osobnej slobode, bol jej zadržaný vodičský preukaz a nakoľko svojím konaním naplnila skutkovú podstatu trestného činu, bola eskortovaná na príslušné policajné oddelenie. 45-ročnej Adriane bolo povereným príslušníkom Okresného riaditeľstva PZ v Senci vznesené v tejto súvislosti obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Vec sa realizuje v tzv. „super rýchlom“ konaní.
🔲V tejto súvislosti znova upozorňujeme vodičov, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí❗️
Buďte voči sebe ako aj ostatným účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol, alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožívajte❗️

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *