Na každý deň do Vianoc 🎄 jedna dobrá správa o Slovensku 🇸🇰 Rok 2021 sa pomaly chýli k svojmu záveru. Bol, a stále je, to náro…

Na každý deň do Vianoc 🎄 jedna dobrá správa o Slovensku 🇸🇰

Rok 2021 sa pomaly chýli k svojmu záveru. Bol, a stále je, to náročný rok poznačený pandémiou. Bola by však škoda, dívať sa na rok 2021 iba cez čierne okuliare.

Napriek zložitej dobe sa na Slovensku diali dobré, pekné veci, ktoré nás môžu tešiť, na ktoré môžeme byť hrdí, a ktoré nám dávajú nádej do budúcna. Lebo nádej je dnes veľmi dôležitá. Práve ona je vlastne hlavným posolstvom Vianoc.

Preto som sa rozhodla, že každý deň v tomto adventnom období zverejním jednu dobrú správu o Slovensku. Dnes otvárame druhé pomyselné okienko na tomto adventnom kalendári.

Vedeli ste, že v roku 2021 bol na Slovensku objavený úplne nový minerál? Objavili ho mineralógovia z Ústavu vied o Zemi SAV v rudných žilách v okolí Dobšinej a pomenovali ho dobšináit. Má bielu farbu, ale malá prímes kobaltu spôsobuje jeho svetloružové sfarbenie. Dobšináit bol oficiálne uznaný ako v poradí 23. nový minerál nájdený na území Slovenska.

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.