Náš návrh proti zákazu áut na naftu a benzín v parlamente prešiel. Je to tak. Žiadna vláda nebude môcť na pôde Európskej únie …

Náš návrh proti zákazu áut na naftu a benzín v parlamente prešiel.

Je to tak. Žiadna vláda nebude môcť na pôde Európskej únie podporovať tento nedomyslený zákaz, ani akékoľvek sprísňovanie používania spaľovacích motorov.

Prečo je zákaz spaľovacích motorov nedomyslený? Máme na to viacero argumentov 👇

❗ Slovensko nebude mať dostatok elektriny pre všetky elektromobily. Áno, v súčasnosti je vo výstavbe štvrtý blok jadrovej elektrárne v Mochovciach. Čísla však napovedajú, že ani ten nebude stačiť na pokrytie spotreby elektromobilov. Navyše, plán výstavby sa neplní.

❗ Logika hovorí, že pri stúpajúcom počte elektromobilov bude stúpať aj množstvo potrebnej elektriny. Následne bude rásť aj jej cena, keďže všetky krajiny EÚ budú musieť prejsť na elektromobily, množstvo elektrickej energie bude obmedzené. Žeby sme si vyrobili elektrinu v slnečných alebo veterných elektrárňach? To je na Slovensku takmer nereálne. Podmienky u nás nie sú na podobné zdroje ideálne.

❗ Ekoaktivisti zabúdajú zmieniť aj fakt, že výroba elektrického auta vyžaduje 6x viac nerastných surovín ako výroba klasického automobilu. Potrebné suroviny sa ťažia v tretích krajinách s nízkymi environmentálnymi štandardmi. Zničenú krajinu, zdevastované ekosystémy, zlikvidované pralesy, ktoré padnú za obeť ťažbe lítia či kobaltu, „zelený Európan“ neuvidí.

Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda a Solidarita on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *