NEMOCNICE V PREŠOVSKOM KRAJI HLÁSIA KRITICKÝ STAV Očkovanie chráni pred vážnym priebehom ochorenia COVID-19, čím eliminuje poč…

NEMOCNICE V PREŠOVSKOM KRAJI HLÁSIA KRITICKÝ STAV

Očkovanie chráni pred vážnym priebehom ochorenia COVID-19, čím eliminuje počet pacientov v nemocniciach. Pomôžte aj Vy už veľmi vyčerpaným zdravotníkom. Najkritickejšia situácia v prešovskom regióne je s lôžkami pre pacientov, ktorí potrebujú umelú pľúcnu ventiláciu, kde je 96-percentná obsadenosť postelí.

Nemocnice z Prešovského kraja hlásia v obsadenosti tieto čísla:

• 93% obsadenosť lôžok s napojením na kyslík (zo 508 je obsadených 473),
• 95% obsadenosť lôžok s napojením na high-flow (zo 43 je obsadených 41),
• 96% obsadenosť lôžok s napojením na umelú pľúcnu ventiláciu (z 53 je obsadených 51 lôžok).

„V uplynulom týždni si vyžiadalo prevoz do iných nemocníc 165 pacientov, z nich 35 si vyžadovalo podporu umelej pľúcnej ventilácie. Situáciu s mojím tímom veľmi pozorne sledujem,“ uviedol minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský.

„V Prešovskom kraji je obmedzená tzv. biela starostlivosť pre vysoký počet pacientov s ochorením COVID-19. Zákroky, ktorých presun nespôsobí zhoršenie zdravotného stavu pacienta, sa z dôvodu naplnenosti kapacít termínujú na neskoršie dátumy. Ubezpečujeme však, že každý, kto potrebuje akútnu zdravotnú starostlivosť, ju aj dostane,“ vysvetľuje štátny tajomník MZ SR Kamil Száz.

V spolupráci s krajskými koordinátormi v kooperácii s Prešovským samosprávnym krajom a nemocnicami pristupujeme v predstihu k potrebným opatreniam a z dôvodu vážnosti situácie v prešovskom regióne zapájame od dnešného dňa aj špecializované ústavy do pomoci v súvislosti s poskytnutím lôžok, kde si pacientov stav vyžaduje podporu umelej pľúcnej ventilácie.

„Všetky zdravotnícke zariadenia v regióne sme požiadali, aby maximalizovali svoje kapacity pre pacientov s ochorením COVID- 19 nad kapacity uvedené v III. fáze reprofilizácie. Pripravujeme zapojenie aj mimorezortných zdravotníckych zariadení,“ povedal minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *