Neudržali sme si zdravotníkov, dnes sa radšej vyhovárame na nedostatok prístrojov Tretia vlna pandémie sa začína vymykať kontr…

Neudržali sme si zdravotníkov, dnes sa radšej vyhovárame na nedostatok prístrojov

Tretia vlna pandémie sa začína vymykať kontrole, a táto vláda zvažuje zas opatrenia, ktoré obmedzia obyvateľov. Po druhej vlne, keď začali uvoľňovať opatrenia hovorili, že už na ďalšiu vlnu sú pripravení. Zostalo len pri slovách a dnes nám denne umierajú ľudia, minister zdravotníctva narieka, že nemocnice sú preplnené a lekári na pokraji síl.

Slovenská národná strana už dlhodobo ponúkala riešenie, aby sa vláda starala o zdravotnícky personál a v rámci využitia rekreačných poukazov z našej dielne počas minulej vlády mohla zabezpečiť nielen relax, ale hlavne, dovzdelanie zdravotníckeho personálu na prácu s UPV. Dnes, keď nám zdravotnícke rady opustili vyčerpaní a vekovo dosluhujúci lekári, sa v preplnených nemocniciach ukázala neochota riešenia, ktoré sme ponúkli. Zdravotníci sa nedočkali odmeny za vykonanú prácu, a tak dnes nemocnice kolabujú.

Vyzývame premiéra, ale aj ministra zdravotníctva, aby sa okamžite začali zaoberať situáciou v zdravotníctve a využili financie na navýšenie platov lekárom a zdravotným sestrám, nie na reklamy o očkovaní. Milióny na reklamné kampane bolo počas menšieho počtu nakazených rozumnejšie investovať na prevenciu a udržanie stavu zdravotníkov v systéme.

Minister hovorí o nedostatočnom počte UPV, tieto prístroje určite neodišli samé z nemocníc, ale zostávajú nepoužité v skladoch, keďže nie je dostatok personálu, ktorý by ich vedel obsluhovať.

Slovenská národná strana ďalej upozorňuje na to, že za kolapsom nemocníc je aj nezvládnutá prvotná liečba pacientov. Pacient by mal okamžite dostať manuál na liečbu a balíček prvej pomoci, aby sa liečebný proces začal čo najskôr. Pokiaľ sa tento systém nezavedie, tak nemocnice budú naďalej kolabovať. Očkovanie je len jedna z ciest na zlepšenie pandemickej situácie, ale nie je všeliek.

Vláda by v prvom rade mala s pokorou požiadať o návrat zdravotníkov naspäť do nemocníc a ambulancií, aj s riešením finančných a iných benefitov. Už nie je čas skúšať postupy pokus – omyl. Situácia je vážna, a keď sa táto vláda chce naďalej oháňať silným mandátom, ktorý v posledných voľbách dostala, nech to ukáže na svojich činoch. To, že situáciu zas nezvládli a premeškali prípravu počas leta, priznal aj exminister zdravotníctva v rozhovore pre médiá.
FOTO Ministerstvo zdravotníctva SR

Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *