OBROVSKÝ ÚSPECH BRATISLAVSKEJ KRAJSKEJ KRIMINÁLKY V BOJI PROTI DROGÁM 👌 ➡️ Policajtom bratislavskej krajskej kriminálky na zák…

OBROVSKÝ ÚSPECH BRATISLAVSKEJ KRAJSKEJ KRIMINÁLKY V BOJI PROTI DROGÁM 👌

➡️ Policajtom bratislavskej krajskej kriminálky na základe výbornej operatívno-pátracej činnosti prinieslo niekoľkomesačné intenzívne vyšetrovanie drogovej trestnej činnosti zaslúžený výsledok. V piatok (13.05.2022) v súčinnosti s policajtmi pohotovostného policajného útvaru zadržali dve osoby, ktoré na území Bratislavy sústavne predávali alebo bezodplatne poskytovali viacerým osobám omamné a psychotropné látky, najmä kokaín a pervitín.
➡️ Podľa doterajších informácií mal 25-ročný Marek minimálne od roku 2019 až do súčasnosti predávať alebo bezodplatne poskytovať pervitín a kokaín. Omamné a psychotropné látky mal prechovávať i v skladovom priestore v jednej z administratívnych budov v Bratislave. Na uvedenom mieste mal držať taktiež konope s hmotnosťou 148,41 g, čo zodpovedá 296 obvykle jednorazových dávok drogy. V osobnom motorovom vozidle zn. Renault mal prechovávať hrudkovitý materiál s obsahom kokaínu o hmotnosti 17,050 g, čo predstavuje minimálne 341 obvykle jednorazových dávok drogy.
➡️ 25-ročný Marek z Bratislavy si mal kokaín kupovať od 26-ročného Andreja taktiež z Bratislavy. Ten mal minimálne od mája roku 2020 do súčasnosti predávať alebo bezplatne poskytovať iným osobám prevažne kokaín, ktorý prechovával aj v jednom z bytom v druhom bratislavskom okrese. V uvedenom byte mal držať dva biele kvádre zalisovaného hrudkovitého materiálu s celkovou hmotnosťou 702,39 g, v ktorých bola zistená prítomnosť kokaínu. Toto množstvo predstavuje minimálne 9365 obvykle jednorazových dávok drogy. Menovaný mal doma zmiešavať kokaín s glutamínom a následne striekať acetónom, aby sa látka zlepila.
Súhrnná cena popísaného množstva kokaínu nájdeného v byte obývanom 25-ročným Andrejom predstavuje hodnotu najmenej 56.191,20

➡️ V rámci realizácie prípadu boli vykonané dve domové prehliadky, dve prehliadky motorových vozidiel, osobné prehliadky a prehliadky skladových priestorov, počas ktorých bolo zaistené aj ďalšie veľké množstvo látok, o ktorých je vzhľadom na vykonané dokazovanie odôvodnené predpokladať, že ide o kokaín, rastliny rodu Cannabis a psychotropné huby. Z uvedeného dôvodu bode po ukončení znaleckého skúmania celková hodnota zaistených omamných a psychotropných látok značne vyššia.

➡️ Pri zadržaní osoby 26-ročného Andreja bolo zaistené i motorové vozidlo zn. Mercedes Benz E 400, nakoľko je podozrenie že bolo zadovážené z finančných prostriedkov pochádzajúcich z trestnej činnosti, taktiež finančná hotovosť vo výške 21.200,-€, o ktorej sa vyjadril, že časť z nej pochádza z obchodovania s kokaínom.

➡️ Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície KR PZ v Bratislave vzniesol obvinenie 25-ročnému Marekovi a 26-ročnému Andrejovi zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi, a spracoval návrh na ich väzobné stíhanie.

➡️ Dnes (16. 05. 2022) boli obvinené osoby vzaté Okresným súdom Bratislava II do väzby. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí 25-ročnému Marekovi trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov a 26-ročnému Andrejovi na pätnásť až dvadsať rokov.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.