OCHRÁŇME ZDRAVOTNÍCTVO PRE VŠETKÝCH Zdravotníctvo kolabuje a zodpovednosť máme za ochranu života VŠETKÝCH – očkovaných aj neočk…

OCHRÁŇME ZDRAVOTNÍCTVO PRE VŠETKÝCH

Zdravotníctvo kolabuje a zodpovednosť máme za ochranu života VŠETKÝCH – očkovaných aj neočkovaných obyvateľov, pacientov covidu i bielej medicíny, mladých i starších.

➡ Aby sme ochránili zdravotníctvo, podporujeme 20-dňové obmedzenie pohybu pre všetkých – tzv. lockdown s výnimkou kritickej infraštruktúry, ale ☝️ s okamžitou a zásadnou finančnou KOMPENZÁCIOU zasiahnutým zamestnávateľom, živnostníkom a zamestnancom, ako aj zasiahnutým sektorom.

☝️ Finančná pomoc musí byť spravodlivá voči všetkým a nesmie sa stať, že menší podnikatelia a živnostníci by boli znevýhodňovaní oproti veľkým zamestnávateľom.

➡ Ak na Vianoce nechceme zažiť humanitárnu krízu, potrebujeme čím skôr prijať rozhodné opatrenie, ktoré jej pomôže predísť.

➡ Zároveň apelujeme na koaličných i opozičných lídrov, aby zvlášť v otázke pandémie volili zodpovednosť, snahu o jednotu a boli príkladom súdržnosti namiesto podnecovania nenávisti a živenia napätia. Ak má národ prekonať toto ťažké obdobie, potrebuje sa spojiť, k čomu vedia politici prispieť výraznou mierou.

Autor správy, foto a správu publikoval KDH on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *