ODKAZOM 17. NOVEMBRA JE SLOBODA, NIE NENÁVISŤ A AGRESIA V novembri 1989 sme sa ako spoločnosť pokojnou a nenásilnou formou post…

ODKAZOM 17. NOVEMBRA JE SLOBODA, NIE NENÁVISŤ A AGRESIA

V novembri 1989 sme sa ako spoločnosť pokojnou a nenásilnou formou postavili proti totalite komunistického režimu.

Vážme si tieto slobody, obzvlásť v tejto ťažkej pandemickej dobe. Nezamieňajme si slobodu vybojovanú pred viac ako tridsiatimi rokmi s aroganciou, nenávisťou a vulgarizmami. Povyšovanie osobných záujmov a potrieb nad bezpečnosť a zdravie ostatných ľudí nie je tým, za čo sme v roku 1989 bojovali. Agresia je urážkou slobody.

Dnes máme slobodu čiastočne obmedzenú. Uvedomujeme si, aká dôležitá je sloboda pre demokratickú spoločnosti. Lenže dnes je podstatný rozdiel v tom, že nie je obmedzovaná štátnou mocou, políciou či zdravotníkmi. Sloboda je dnes obmedzovaná Covidom-19, nebezpečným infekčným ochorením, ktoré zabíja. A niet inej cesty podľa odborníkov ako očkovanie a dodržiavanie pandemických opatrení.

Pandemická situácia na Slovensku je veľmi vážna, stojíme na prahu humanitárnej katastrofy, kedy zdravotnícky systém nebude schopný poskytovať potrebnú zdravotnú starostlivosť nielen chorým na Covid-19, ale aj pacientom chorým na iné ochorenia.

Vtedy to boli hrdinovia na námestiach, teraz sú hrdinovia lekári, ktorí aj v týchto chvíľach pracujú na hrane svojich možností. Správajme sa zodpovedne, ďakujeme.

Foto: TASR

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *