Odporúčam veľmi dobrý podcast na Aktuality.sk o cielenej ruskej propagande, ktorá vytvorila mýtus o dnešnom ukrajinskom fašizme….

Odporúčam veľmi dobrý podcast na Aktuality.sk o cielenej ruskej propagande, ktorá vytvorila mýtus o dnešnom ukrajinskom fašizme. Fakty, história a súvislosti sú pri tejto téme mimoriadne dôležité, pretože Rusko svoju hanebnú agresiu zdôvodňuje okrem iného denacifikáciou Ukrajiny. Tak ako legenda o genocíde Rusov na Donbase (ak dochádzalo ku genocíde od roku 2014 tak prečo Rusko nekonalo na medzinárodnej úrovni a slovo „genocída“ prvýkrát použili až po útoku na Ukrajinu v roku 2022 ? Kto uverí tomu, že by sa Rusi 9 rokov len tak prizerali vraždeniu Rusov na Donbase ?) mýtus o nacistoch v kyjevskej vláde a sfašizovanej ukrajinskej spoločnosti, je učebnicovým príkladom masívnej a precíznej propagandy ako prípravy na vojnu. Veľa zaujímavých faktov, okrem iného aj o Banderovi, ktorý s fašistickým Nemeckom spolupracoval najviac práve v dobe, keď si Sovietsky zväz veľmi rozumel s Hitlerom a uzavrel pakt Molotov- Ribbentrop. Nie, nejde tu ani náhodou o ospravedlňovanie ani bagatelizáciu Pravého sektora a extrémistov, ktorí sú prítomní v každej spoločnosti, mimochodom vrátane početných prívržencov neonacizmu v Rusku. Ide o to, že ruská propaganda je v tejto konkrétnej téme mimoriadne úspešná aj u nás a tento podcast dobre vysvetľuje prečo tomu tak je. Pritom apologéti Moskvy u nás akosi zabudli, že na rozdiel od Ukrajiny, fašistov máme v našom parlamente.

https://www.aktuality.sk/clanok/6zLLM1w/falosny-obraz-o-ukrajinskej-krajnej-pravici-je-pragmatickym-nastrojom-v-rukach-kremla-podcast/

Autor správy, foto a správu publikoval Ivan Korčok on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *