PAAS – Návod na kúpu parkovacích kariet

🅿️ PAAS: Registrácie a nákup parkovacích kariet pre prvé zóny sú spustené

Od 1.12.2021 otvárame registrácie do Bratislavského parkovacieho asistenta PAAS, ktorý prinesie lepšie parkovanie pre rezidentov a jasné pravidlá pre všetkých: www.paas.sk

Platnosť registrovaných parkovacích kariet začína 10.1.2022 a od tohto dňa sa tiež spúšťa samotná regulácia a kontrola v prvých zónach:
📍Tehelné pole v Novom Meste
📍Dvory IV v Petržalke
📍Krasňany v Rači

Registrovať a zakúpiť si parkovacie karty je možné cez stránku www.paas.sk, ktorá vás presmeruje na informačný systém ParkDots, kde sa zaregistrujete a zakúpite si rezidentskú parkovaciu kartu alebo iné parkovacie karty (bonusovú, návštevnícku, abonentskú), o ktoré máte záujem.

Parkovacie karty nie sú vydávané fyzicky, ani ich nie je potrebné tlačiť, slúžia len ako elektronické oprávnenie. To znamená, že pri kontrole EČV systém automaticky preverí v databáze, či na dané vozidlo bola vydaná parkovacia karta.

🅿️ REZIDENTI PRVÝCH 3 ZÓN: REZIDENTSKÁ A NÁVŠTEVNÍCKA KARTA
Rezidenti prvých 3 zón sa už teraz môžu registrovať a zakúpiť si rezidentskú parkovaciu kartu, s ktorou budú môcť v mieste svojho bydliska parkovať neobmedzene bez ďalšieho poplatku. Návštevníci regulovanej zóny budú naopak po 10.1.2022 platiť za parkovanie v stanovenom čase hodinovú sadzbu.

Obyvatelia prvých zón zároveň budú mať výhodu a ich rezidentské karty pre prvé auto zakúpené do 30.4.2022 budú mať platnosť 15 mesiacov za cenu ročnej rezidentskej karty. Rezidenti si môžu v systéme požiadať aj o bezplatnú návštevnícku kartu, vďaka ktorej získajú voľné hodiny na parkovanie pre svoje návštevy.

🅿️ BONUSOVÁ KARTA: 2 HODINY DENNE BEZ ĎALŠIEHO POPLATKU
Registrovať sa tiež môžu všetci Bratislavčania a Bratislavčanky s trvalým pobytom kdekoľvek v Bratislave a za 10 eur/rok si môžu kúpiť takzvanú bonusovú parkovaciu kartu, s ktorou budú môcť po 10.1.2022 parkovať v ktorejkoľvek regulovanej zóne PAAS 2 hodiny denne bez ďalšieho poplatku. Ak teda v regulovanej lokalite budete potrebovať častejšie navštevovať napríklad úrad, školu alebo posilňovňu, môžete si túto kartu zakúpiť a namiesto hodinového poplatku za parkovanie využiť zľavu 100 % na prvé 2 spoplatnené hodiny každý deň. Bonusové hodiny si uplatníte počas parkovania prostredníctvom mobilných aplikácií, o ktorých budeme včas informovať, pred spustením regulácie a kontrol 10.1.2022.

ℹ️ Registráciu nijakým spôsobom neovplyvní aktuálne nariadený lockdown, nakoľko systém štandardne nevyžaduje osobnú návštevu úradov, dokladovanie preukazov a rôznych dokumentov. PAAS vôbec ako prvý informačný systém v SR ťahá informácie priamo z piatich štátnych registrov – Register fyzických osôb, Register právnických osôb, Register adries, Kataster nehnuteľností a Národná evidencia vozidiel – takže je možné všetko vybaviť z pohodlia domova, aby ste nemuseli zbytočne dokladovať veci, ktoré ste už raz dodali štátu.
Ak sa nepodarí spárovať údaje napríklad s katastrom, bude možné doložiť potrebný doklad (list vlastníctva) online. Nie je tak potrebné chodiť na úrad a osobne nosiť technický preukaz, občiansky preukaz či iné doklady.

📞 Pre pomoc s registráciou nás môžete kontaktovať na: 0800 222 888 alebo registracie@paas.sk. Navštíviť tiež môžete klientske miesta: https://paas.sk/kontakt/

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.