PALEC HORE PRE KOLEGOV Z ČESKEJ POLÍCIE✅ #StopHoaxom #PomahataChranit

PALEC HORE PRE KOLEGOV Z ČESKEJ POLÍCIE✅

#StopHoaxom
#PomahataChranit

ŠÍRILI HOAXY O VOJNE NA UKRAJINE A O KORONAVÍRUSE, NAPÁDALI LEKÁROV A VYZÝVALI NA ÚTOKY PROTI POSLANCOM: ČESKÁ POLÍCIA ZASIAHLA, SÚD ICH POSLAL DO VÄZBY

➡Českí dezinformátori, ktorí šíria rovnaké naratívy o vojne na Ukrajine a koronavíruse ako slovenskí dezinformátori poslal český súd do väzby.

➡Ide o obvinených Patrika T. a Tomáša Č. Známe tváre českej dezinformačnej scény.

➡Česká polícia Patrika. T. ešte v januári obvinila zo stalkingu šéfa lekárskej komory Milana Kubka. Jeho spoločníka Tomáša Č. potom vo februári NCOZ začala stíhať za propagáciu terorizmu. Svojich priaznivcov na sociálnych sieťach totiž vyzval na útok na zákonodarcov.

➡Obaja muži, ktorí sa za pomoci svojich akcií pokúšajú od fanúšikov vyberať peniaze, ale zostávali na slobode. Covidové témy opustili až s ruskou inváziou na Ukrajinu, keď okrem iného začali popierať vraždenie civilistov ruskými vojakmi a štvať proti vojnovým utečencom v Česku.

➡Tento piatok pár minút po piatej hodine popoludní ich sudkyňa Obvodného súdu pre Prahu 1 Kateřina Rybáková poslala do väzby.

➡Priaznivcov burcovali na útok na Ukrajincov, ktorí podľa nich chystajú v Prahe niekoľko zhromaždení na podporu svojej krajiny. „Obaja obvinení boli vzatí do väzby z dôvodu obavy z pokračovania v trestnej činnosti,“ potvrdila Aktuálně.cz hovorkyňa súdu Pavla Hájková.

Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/policie-zadrzela-dezinformatory-za-vyhruzky-ukrajincum-predt/r~b4e937bc133e11eda3c0ac1f6b220ee8/?fbclid=IwAR0V4XxGBCFGYl3Ci2PqoJ7WI8cHumqrrcRh76t4m7Qi4xmi6eL8bgrOGrk

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.