PARAGRAFOVÉ OKIENKO JE DEFINITÍVNE UZAVRETÉ: ÚSTAVNÝ SÚD ROZHODOL, ŽE VYDÁVANIE VYHLÁŠOK JE V SÚLADE S ÚSTAVOU Spochybňovanie p…

PARAGRAFOVÉ OKIENKO JE DEFINITÍVNE UZAVRETÉ: ÚSTAVNÝ SÚD ROZHODOL, ŽE VYDÁVANIE VYHLÁŠOK JE V SÚLADE S ÚSTAVOU

Spochybňovanie prijatých opatrení, vlastný výklad nulitnosti uznesení a vyhlášok, či bezbrehé vyhlasovanie nezákonnosti policajných kontrol protipandemických opatrení. Na tejto vlne sa v posledných dňoch viezla celá dezinformačná scéna. Neváhala pri tom zaútočiť ani na policajtov pri výkone služby a plnení svojich povinností.

Samozvaní facebookoví znalci práva vydávali svoje subjektívne právne názory za tie správne. Zbierali lajky a získavali u určitej skupiny ľudí popularitu, využívali hneď a napätie v spoločnosti.

Je dôležité pripomenúť, že v právnom štáte platí prezumpcia správnosti rozhodnutí orgánov verejnej správy pokiaľ súd nerozhodne inak.

Polícia vždy koná na základe ústavy, ústavných zákonov, zákonov a ostatných všeobecne záväzných právnych predpisov.

Ak by Ústavný súd Slovenskej republiky rozhodol, že prijaté opatrenia nie sú v poriadku, polícia by to rešpektovala, tak ako vždy rešpektuje platný právny stav.

DEFINITÍVNE ROZHODNUTIE ÚSTAVNÉHO SÚDU O VYHLÁŠKACH ÚVZ

Ústavný súd rozhodol, že časť zákona o ochrane verejného zdravia, ktorá oprávňuje Úrad verejného zdravotníctva SR vydávať vyhlášky ako všeobecne záväzné právne predpisy, je v súlade s Ústavou SR.

„Ústavný súd dospel k záveru, že takáto právna úprava je v súlade s ústavou a ústavným zákonom o bezpečnosti štátu,“ uviedo predseda súdu Ivan Fiačan.

Zdroj: TASR

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Košický kraj on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.