Parlament dnes schválil štátny rozpočet na rok 2022 a kľúčovú reformu zdravotníctva Veronika Remišová Zovšadiaľ počúvame, ako …

Parlament dnes schválil štátny rozpočet na rok 2022 a kľúčovú reformu zdravotníctva

Veronika Remišová
Zovšadiaľ počúvame, ako sa tu šíri negatívna nálada a ako sa koalícia nevie dohodnúť. Tu je jasný výsledok, že sa dohodnúť vieme a vieme robiť aj zložité reformy.
Slovenské zdravotníctvo minimálne 15 rokov upadalo a Robert Fico a Peter Pellegrini sa na to iba bezmocne prizerali. Aj keď vládli sami, neboli schopní pripraviť ani náznaky reformy a namiesto toho na systéme parazitovali ich oligarchovia. Či už to boli predražené cétéčka, alebo rôzne pochybné zmluvy, ktoré zo zdravotníckeho systému vysávali milióny eur.
Dnes Robert Fico zvoláva ľudí na zhromaždenia, čím slovenské zdravotníctvo ďalej cielene likviduje. Nedodržiavanie opatrení a nabádanie proti očkovaniu majú za následok ešte väčšiu záťaž pre lekárov a zdravotníkov a zaplnené nemocnice.

Tato opozícia absolútne nie je alternatíva. Ich reformy? Premiér Pellegrini poslal do parlamentu reformu zdravotníctva a predseda strany Fico ho hneď potopí. Pellegrini navrhol povinné očkovanie pre deti v škôlke? Jeho predseda Fico to zavrhol. Ak by títo dvaja riadili boj s pandémiou, boli by sme v desaťkrát horšej situácii, pretože obidvaja ruka v ruke podkopávajú jedine účinné riešenie a tým je očkovanie. Jeden hovorí, že sa nemajú dodržiavať žiadne opatrenia, čo by rozvrátilo základné funkcie štátu, druhý zas presadzuje pravidelne lockdowny a zatvorenie škôl, čo by krajinu úplne zruinovalo.
Fico a Pellegrini nie sú alternatívou ani v reformách, ani v riešení pandémia. Slovensko nepotrebuje pokrytcov a zbabelcov, ale odvážne reformy a riešenia, ktoré Slovensku zabezpečia dlhodobú prosperitu.

Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *