Paulis: Vysoké školy sú tu pre celú krajinu, nielen pre ich zamestnancov

ANALÝZY A ODPORÚČANIA SÚ NA STRANE REFORMY VYSOKÝCH ŠKÔL💚✌️

Už pred takmer 14 rokmi nám Európska asociácia univerzít vo svojej štúdii vyčítala, že príliš silná úloha senátov je jedným z brzdiacich elementov rozvoja kvality. Potvrdila to aj najnovšia štúdia z OECD.

Ľudovít Paulis – Veda a výskum: „Verejné vysoké školy sú tu pre celú krajinu, nielen pre tých, ktorí sú ich zamestnancami alebo tam študujú. A zároveň sú financované z verejných zdrojov. Keď sa rozprávame s ľuďmi mimo prostredia vysokých škôl, tak majú pocit, že vysoké školy dostatočne neplnia úlohy, ktoré voči spoločnosti plniť majú.

Hovoria to aj analýzy, ktoré spravil Inštitút vzdelávacej politiky, INEKO, autori projektu To dá rozum či dokonca medzinárodné analýzy z OECD. Všetky tvrdia, že treba zmeniť riadenie vysokých škôl.

Navyše, stačí sa pozrieť na realitu, nikto si nedovolí spochybniť, ani samotné vysoké školy, že súčasný stav nie je ideálny.“

Štátny tajomník ministerstva školstva Ľudovít Paulis rozpráva v rozhovore o pripravovanej reforme vysokých škôl aj protestoch akademikov. Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda a Solidarita on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *