Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

🅿️ Ako môžete uhradiť krátkodobé parkovanie v regulovaných zónach?

✅ Najkomfortnejšie zaplatíte pomocou mobilných aplikácií, ktoré sú dostupné na https://paas.sk/platba.

✅ Ak však v aplikáciách nie ste doma, nemusíte mať obavy – vo všetkých zónach sa nachádzajú aj parkovacie automaty, v ktorých jednoducho uhradíte krátkodobé parkovanie platobnou kartou. Mapku parkovacích automatov v regulovaných zónach nájdete na https://paas.sk/mapa-zon po zvolení vrstvy Parkovacie automaty.

✅ Okrem toho priamo v uliciach vám počas prvých týždňov s úhradou parkovného pomôžu aj parkovací asistenti, ktorí vám v prípade potreby pomôžu s inštaláciou mobilnej aplikácie, alebo priamo u nich môžete uhradiť parkovné v hotovosti i kartou. O zaplatení vám vždy musia poskytnúť blokový doklad.

Pri akomkoľvek spôsobe platby, vždy platí, že parkovací lístok je elektronický a je viazaný na EČV. Po zaplatení akýmkoľvek spôsobom sa platba automaticky zaznamenáva do systému a pri kontrole tak systém následne overí, či bol na dané vozidlo vydaný parkovací lístok. To znamená, že ani pri úhrade cez parkomat nemusíte do auta umiestňovať žiadny lístoček, ani sa nemusíte k autu vracať.

☝️ K zaplateniu či už pomocou aplikácie, alebo parkovacieho automatu potrebujete 3 základné údaje:
1️⃣ Evidenčné číslo parkujúceho vozidla (EČV)
2️⃣ Kód úseku parkovania
Kód úseku parkovania je štvorciferný kód, ktorý nájdete vždy na zelených informačných tabuliach priamo v uliciach a nájdete ho tiež online na stránke www.paas.sk/mapa-zon po kliknutí na konkrétnu ulicu, kde ste zaparkovali.
Napríklad ulica Odbojárov a časť Kalinčiakovej sú označené kódom 3003. Ak ste zaparkovali v tomto úseku, tento kód zadáte do parkomatu alebo aplikácie a podľa kódu a zvolenej dĺžky parkovania bude vypočítaná cena za parkovanie. V aplikácii si môžete polohu parkovania vybrať na mape sa vám správny kód zobrazí automaticky.
Je potrebné zadať kód úseku parkovania tej ulice, na ktorej ste zaparkovali, inak vozidlo nebude správne zapísané do systému a pri kontrole môže byť udelená pokuta.
V mobilných aplikáciách môžete, no nemusíte zadávať kód úseku parkovania ručne, stačí ak v aplikácii na mape označíte ulicu, kde ste zaparkovali a aplikácia doplní kód úseku parkovania za Vás.
3️⃣ Predpokladaná dĺžka času parkovania

Ak v zóne PAAS máte trvalý pobyt, rezidentskú parkovaciu kartu si môžete zaregistrovať na https://paas.sk.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *