Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

🌲 Je za nami rekordný týždeň v zbere stromčekov!

Milé Bratislavčanky a Bratislavčania, ďakujeme, že plníte ohrádky stromčekmi rekordnou rýchlosťou! My zas pracujeme na tom, aby sme ich čo najrýchlejšie povyprázdňovali.

Prvý týždeň zberu v číslach:
🌲 Kolegovia z OLO – Odvoz a likvidácia odpadu vyzbierali neuveriteľných 130 ton stromčekov. Na porovnanie, minulý rok sme takéto množstvo zbierali celý mesiac.
🌲 Len za uplynulý víkend odviezli vyše 50 ton stromčekov, čo je viac ako štvornásobok oproti prvému víkendu roka 2021.
🌲 Cez víkend sme do terénu vyslali až 34 posádok. V roku 2021 zabezpečovalo zber stromčekov 5 posádok.

Áno, aj niektoré ohrádky sa zaplnili rekordne rýchlo.
✅ Aby však preplnených ohrádok bolo čo najmenej, začali sme so zberom v predstihu, do 12. 1. sme predbehli harmonogram a z každej ohrádky v každej MČ sme v priebehu prvých pár dní zabezpečili minimálne jedno a väčšinou aj dve kolá zberu.
✅ Zapojilo sa viac ako 100 ľudí, vrátane technického riaditeľa, majstrov odvozu odpadu, garážmajstrov a ďalších, aby bola povianočná Bratislava čo najčistejšia. Ide o najväčšie nasadenie zamestnancov v histórii OLO. Ďakujeme!
✅ Tento týždeň naďalej pretrváva posilnený odvoz stromčekov z celého mesta. V teréne budú aj naďalej dočisťovacie posádky.

ℹ️ Ak sa vo vašom okolí napriek naším snahám nachádza preplnená ohrádka, kontaktujte, prosíme, zakazka@olo.sk. Váš podnet vyriešia kolegovia v čo najkratšom čase.

Ak ste sa ešte so svojím stromčekom nerozlúčili, nemusíte mať obavy, v zbere stromčekov kolegovia z OLO, samozrejme, pokračujú. Stromčeky z ohrádok budú odvážať až do 11. februára.

📍 Kam môžete svoj odzdobený stromček odložiť? Do jednej z 560 ohrádok po celej Bratislave, ktoré nájdete v mapke na https://www.olo.sk/stromceky. V prípade potreby môžete odložiť stromček aj k zberným hniezdam, v prípade rodinných domov k zberným nádobám na sklo).

Po sezóne ohrádky poskladáme a budúci rok tu budú zas! Na základe zozbieraných dát už teraz pripravujeme vylepšenia pre budúcoročný zber.

#bratislava #ohrádky #stromceky

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *