Photos from Eduard Heger – predseda vlády SR’s post

RÝCHLA A EFEKTÍVNA POMOC UKRAJINE

Nákladný vlak plný humanitárnej pomoci už vieme denne vypraviť z Košíc na Ukrajinu. Spolu s ministrom vnútra Romanom Mikulcom a eurokomisárom pre krízový manažment Janezom Lenarčičom som navštívil východ Slovenska.

🔵 V Košiciach vzniklo logistické centrum, tzv. humanitárny hub, ktorý zabezpečí pomoc pre Ukrajinu. Z tohto miesta sa budú transportovať potraviny, oblečenie, či lieky z celej Európskej únie priamo ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi kvôli ruskej vojenskej agresii.

Humanitárnu pomoc v tomto centre preložia do železničných vagónov alebo kamiónov a v čo najkratšom možnom čase prepravia našim východným susedom, zasiahnutých vojnou.

Tento projekt je ukážkou výbornej spoluprace štátu a súkromného sektora. Humanitárny hub nám pomohli vytvoriť firmy, ktoré s podobnými projektmi už majú skúsenosti.

🔵 V Michalovciach som navštívil veľkokapacitné centrum, kde sa snažíme pomáhať ľuďom, ktorí prišli o všetko. Nevyhnutné záležitosti si už nemusia vybavovať na hraniciach a zháňať ich na viacerých miestach. Všetko, čo potrebujú vyriešiť po príchode na Slovensko, nájdu na jednom mieste.

Prejavom obrovskej európskej solidarity je aj vznik stanového mestečka, ktoré nám zriadili naši talianski priatelia. Tento dočasný tábor pomôže zvládnuť veľký nápor utečencov. Som nesmierne rád, že Taliani na našu výzvu zareagovali veľmi rýchlo a núdzový tábor je už pripravený.

Rozprával som sa aj s obyvateľmi Ukrajiny, ktorí nám, všetkým občanom Slovenska, ďakujú za vrúcne prijatie a pomoc. 😊

Autor správy, foto a správu publikoval Eduard Heger – predseda vlády SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *