Photos from Jaro Naď – minister obrany SR’s post

🫶🏻BANSKÁ ŠTIAVNICA TO ZVLÁDNE! 💚

Mesto, kde žijú moji rodičia, moja blízka rodina, moji najbližší kamaráti, kde som prežil detstvo či prvé lásky a miesto, kde sa najradšej vraciam, dnes zažilo doslova skúšku ohňom. 😢

Ako obstálo? Stovky Štiavničanov dobrovoľne pomáhalo zachraňovať predmety z múzea či galérie alebo knihy zo ZUŠky. Ďalší nosili vodu, iní sa neúnavne pýtali, ako môžu pomôcť. Úžasná spolupatričnosť, jednota, vôľa. Som neskutočne hrdý!

▪️Takúto Banskú Štiavnicu poznám, takúto Štiavnicu milujem. Je mi nesmierne ľúto dnešnej udalosti, ktorá si našťastie nevyžiadala žiadne vážne zranenia či nebodaj ľudské životy. Situácia je pod kontrolou, pre istotu sme nechali vojenský vrtuľník s bambi vakom v pohotovosti, až do pokynu veliteľa zásahu, no nepredpokladám jeho nasadenie. Samozrejme, aj príslušníci Ozbrojené sily Slovenskej republiky sú ešte stále na mieste, aby pomáhali všade, kde budú potrební. Dnes ich tam bolo vyše 80 aj so štyrmi kusmi techniky.

Veľká vďaka patrí všetkým hasičom, dobrovoľným hasičom, vojenským hasičom, dobrovoľníkom, vojakom, policajtom či záchranárom za excelentnú prácu a spoluprácu a vedeniu mesta za naozaj príkladné nasadenie.

Vláda SR si urobí svoju prácu tiež. Už dnešná prítomnosť premiéra, ministrov vnútra, kultúry či obrany a štátneho tajomníka ministerstva životného prostredia bola jasným signálom, že nenecháme náš celonárodný klenot bez pomoci. Práve naopak. Ako hrdý Štiavničan sa o to špeciálne zasadím.

#NašaŠtiavnica

Foto: Úrad vlády Slovenskej republiky

Autor správy, foto a správu publikoval Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *