Photos from Košice – Mesto Košice’s post

📚 REKONŠTRUKCIOU PREŠLI ĎALŠIE DVE POBOČKY KOŠICKEJ MESTSKEJ KNIŽNICE 👏

Knižnica pre mládež mesta Košice plní sľuby a pokračuje v postupnej renovácii pobočiek. Po kompletnej výmene interiérového zariadenia otvorila knižnica ďalšie dve zo školských pobočiek.

Zrekonštruovanú školskú pobočku na 📍 ZŠ Janigova otvorila knižnica aj za účasti námestníčky primátora Lucia Gurbáľová včera 19. januára. Slávnostné strihanie pásky na novootvorenej zrekonštruovanej školskej pobočke na 📍 ZŠ Krosnianska 4 sa dnes uskutočnilo aj za prítomnosti primátora mesta Košice Jaro Polaček, námestníčky primátora Lucie Gurbáľovej a tiež vedúcej oddelenia školstva Magistrátu mesta Košice Beáty Lopušniakovej. Pásku však prestrihli tí najmenší, ktorí knižnicu budú denne využívať.

Práce na obnove oboch pobočiek začali koncom roka 2021. Pri prácach vyšli knižnici v ústrety školy, ktoré zabezpečili nielen čistenie, opravy a maľovanie, ale pomohli aj s uskladnením či vypratávaním. 🙏 Cieľom bolo vytvoriť pozitívny a farebný vzhľad, ktorý by deťom spríjemnil chvíle v ich knižnici. K úplnej obnove interiérov došlo po viac ako tridsiatich rokoch ich prevádzkovania. Na rekonštrukciu bolo prefinancovaných takmer 9 000,- € z rozpočtu knižnice. Tieto školské pobočky navštevuje skoro 900 čitateľov 🤓 a ich knižný fond tvorí viac ako 10 000 kníh, ide, samozrejme, o aktuálne čísla za rok 2021.

☝️ Knižnici sa doteraz podarilo úplne obnoviť alebo čiastočne zmodernizovať tri z piatich mimoškolských pobočiek, a to LitPark v Kulturparku, Nezábudka na Terase a pobočku v OC Merkúr a dve zo štrnástich školských pobočiek 🏫 v ZŠ Belehradská a ZŠ Lechkého.

Tešíme sa každej rekonštrukcii, no o to viac tým, ktoré výrazne prispievajú k formovaniu našich budúcich generácií. Práve knihy vedú deti cestou poznávania, objavovania, bádania a skúmania nových, ešte neobjavených tajuplných zákutí nášho sveta. 👀

Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *