Photos from Košice – Mesto Košice’s post

KOŠICE SA OPÄŤ ZAPOJA DO EURÓPSKEHO TÝŽDŇA MOBILITY 🚌🚴‍♀️🛴

Mesto Košice sa aj tento rok od 16. do 22. septembra zapojí do Európskeho týždňa mobility (ETM). Témou aktuálneho ročníka kampane je „Lepšia dostupnosť“ s mottom „Cestujme zodpovedne.“

☝️ Mesto sa chce v rámci tohtoročného týždňa mobility zamerať na dlhodobejšie ciele a projekty, ktoré pretrvajú a budú slúžiť obyvateľom aj po skončení kampane ETM.

➡️ Jedným z dlhodobých opatrení, ktorý prinesie väčší komfort motoristom aj cyklistom pri jazde mestom, je výmena dvoch spomaľovacích prahov na Mäsiarskej ulici za spomaľovacie vankúše. Autá po nich prechádzajú len jedným kolesom, čím sa znižuje opotrebenie nápravy a aj hlučnosť. Toto riešenie zároveň umožňuje plynulejší prejazd na bicykloch.
🗓 Osadenie spomaľovacích vankúšov je naplánované v priebehu budúceho týždňa.
👉 Do budúcnosti je v pláne aj výmena spomaľovacích prahov za spomaľovacie vankúše v celom historickom centre mesta.

📊 Ďalšou aktivitou v rámci tohtoročnej kampane je sprístupnenie dát verejnosti zo sčítača cyklistov, ktorý je umiestnený na križovatke Komenského – Letná, a ich zverejnenie na open data portáli mesta: https://opendata.kosice.sk.

✔️ Mesto zároveň plánuje osadiť štyri nové sčítače pre cyklistickú aj automobilovú dopravu v lokalitách Trieda SNP – Ružínska a Južná trieda – Košťova.

🚴‍♂️ Cyklisti sa môžu tešiť aj na pripravovanú každomesačnú udalosť Critical mass Košice, ktorá bude tento mesiac v znamení osvetlenia bicyklov počas veľkej nočnej cyklojazdy mestom Košice.

Sprievodné akcie sa tento rok nebudú konať iba počas konania ETM, ale aj v nasledujúcich týždňoch.

🚴 V piatok 23. septembra sa uskutočnia náučné cyklo-orientačné preteky Náučný AlleyCat MHD , počas ktorých budú fanúšikovia jazdy na dvoch kolesách spoznávať lokality spojené s históriou košickej mestskej hromadnej dopravy. 🚌
🗓 Štart je o 17.00 hod. pri Historickej radnici na Hlavnej, cieľ bude v Ovečka KE.CY kiosk (Košické cyklotraily) v Čermeli.

🚃 Dopravný podnik mesta Košice, a.s. organizuje v sobotu 24. septembra Dopravácky deň na Aničke s historickými vozidlami, kde si prídu na svoje návštevníci všetkých vekových kategórií. DPMK zároveň odporúča využiť na presun na túto udalosť rodinný hodinový cestovný lístok 🎟 pre jednu až dve dospelé osoby a maximálne šesť detí v cene 1 euro.

ℹ️ Pre viac informácií čítajte tlačovú správu mesta: https://www.kosice.sk/clanok/kosice-sa-opat-zapoja-do-europskeho-tyzdna-mobility-2

Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.