Photos from Košice – Mesto Košice’s post

⚠️ V CENTRE MESTA SA BUDE MÔCŤ JAZDIŤ MAXIMÁLNE TRIDSIATKOU 3️⃣0️⃣⭕️

Na 27 košických uliciach v Starom meste bude do konca tohto týždňa zriadená zóna s maximálnou povolenou rýchlosťou 30 km/hodinu. Pracovníci Bytový Podnik Mesta Košice (BPMK) začali dnes s osádzaním príslušných dopravných značiek ako aj s doplnením značenia pešej zóny. 🚶‍♀️🚶🏼‍♂️

✔️ Takýto zámer súvisiaci s upokojením dopravy odobril súhlasným stanoviskom aj Krajský dopravný inšpektorát v Košiciach a mesto Košice ako cestný správny orgán. ☝️ Vďaka týmto zmenám sa očakáva podstatné zvýšenie bezpečnosti účastníkov cestnej premávky, zlepšenie podmienok pre cyklistov a čiastočná redukcia tranzitnej dopravy. Dôjde tým aj k skvalitneniu života obyvateľov a návštevníkov centra mesta.

Zóna najvyššej dovolenej rýchlosti 30 km/hod. sa bude týkať nasledovných ulíc v centre mesta:
✅ Kováčska,
✅ Mäsiarska,
✅ Vodná,
✅ Orlia,
✅ Štefánikova (horná časť nad korytom bývalého Mlynského náhonu, nevzťahuje sa na tú časť ulice, po ktorej jazdí MHD),
✅ Zbrojničná,
✅ Baštová,
✅ Alžbetina,
✅ Poštová,
✅ Vrátna,
✅ Tajovského,
✅ Timonova,
✅ Grešákova,
✅ Murgašova,
✅ Bočná,
✅ Pribinova,
✅ Rooseveltova,
✅ Čajkovského,
✅ Drevný trh,
✅ Krmanova,
✅ Puškinova,
✅ Stará Baštová,
✅ Podtatranského,
✅ Kasárenské námestie,
✅ Hradbová,
✅ Dominikánske námestie,
✅ Mojmírova.

👉 Obmedzenie rýchlosti z 50 km/hod. na 30 km/hod. v Centrálnej mestskej zóne a doplnenie značenia pešej zóny patria k aktivitám mesta Košice v rámci Európskeho týždňa mobility 2023.

Pešia zóna sa vyznačí aj na ďalších uliciach. 🚴‍♂️ Cyklistom bude umožnená jazda v pešej zóne maximálnou rýchlosťou 10 km/hod a budú povinní dbať na zvýšenú ohľaduplnosť voči chodcom. V prípade potreby budú musieť zosadnúť z bicykla, aby neohrozili chodcov a neobmedzili ich v pohybe. Chodci môžu cesty v pešej zóne využívať v celej ich šírke.

✅ Pešia zóna bude okrem Hlavnej ulice vyznačená aj na týchto uliciach, resp. ich častiach: Františkánska, Poštová, Biela, Uršulínska, Univerzitná, Alžbetina, Hrnčiarska, Mlynská, Zvonárska, Vrátna, Štúrova a na námestí Osloboditeľov.

ℹ️ Pre viac informácií čítajte tlačovú správu mesta: https://www.kosice.sk/clanok/v-centre-mesta-sa-bude-moct-jazdit-maximalne-tridsiatkou

Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *