Photos from Mesto Banská Bystrica’s post

KOMUCE DNES OTVORILO SVOJE BRÁNY

Do priestorov Komunitného multifunkčného centra na Robotníckej ulici 12 zavítalo počas utorka mnoho zvedavcov. Zaujímalo ich nielen ako funguje, ale aj aké možnosti ponúka:

👉 V centre je v rámci ambulantných sociálnych služieb situovaný denný stacionár.

👉 Súčasťou sú taktiež aj denné centrá, v ktorých sa stretávajú osoby v dôchodkovom veku, s ťažkým zdravotným postihnutím, s nepriaznivým zdravotným stavom či starí rodičia s vnúčatami.

👉 Naším zámerom je v rámci sociálnej politiky poskytovať aj sociálne služby podľa individuálnych potrieb obyvateľov tak, aby mohli čo najdlhšie zostať vo svojom prirodzenom prostredí. Prostredníctvom Agentúry sociálnych služieb sídliacej v priestoroch KOMUCE sa tento zámer darí realizovať.

Nielen o tom sa počas dnešného dňa dozvedeli návštevníci centra, kde sa okrem odborných a obslužných činností dajú realizovať tiež voľnočasové aktivity. Rozvíjať je tu možné svoje pracovné zručnosti v umeleckej dielni s pecou na vypaľovanie výrobkov z hliny, využívať počítačovú učebňu a knižnicu.

Návštevníci si vyskúšali viaceré aktivity v rámci tvorivých dielní. ℹ️ Ak máte čas a chuť, stále môžete prísť. Deň otvorených dverí pokračuje až do 15:00 h.

V centre sú vytvorené podmienky pre organizovanie rôznych kurzov a školení. Priestory je možné prenajať si za určitých podmienok. Využiteľné sú na realizovanie prospešných služieb zameraných na komunitný rozvoj, poskytovanie sociálnej pomoci a služieb i dobrovoľnícku činnosť.

V prípade záujmu o organizovanie aktivít v priestoroch KOMUCE sa môžete obrátiť na našich kolegov z oddelenia služieb dlhodobej starostlivosti, a to 📧 na adrese adriana.tupa@banskabystrica.sk, a na ☎️ čísle 048/ 4330 730.

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *