Photos from Mesto Banská Bystrica’s post

OD ZAJTRA PLATIA NOVÉ OPATRENIA

Povinnosť nosiť respirátor bude platiť nielen v interiéri, ale i v exteriéri v prípade, že nebude možné dodržať dvojmetrový odstup. Súčasne bude respirátor povinný aj na hromadnom podujatí, dokonca i vtedy pokiaľ ste od cudzích ľudí vzdialení viac ako dva metre.

✅Zavádza sa nový režim OP+, ktorý bude podmienkou vstupu do vybraných prevádzok: fitness, wellness, akvaparky, kúpele a kúpeľné liečebne bez zdravotnej indikácie a krátkodobé ubytovacie služby – hotelové, turistické a pod. Režim OP+ platí aj pre vysokorizikové podujatia, ako sú oslavy, večierky, svadby, kary, diskotéky v prevádzkach a pod.

✅Rozširuje sa zoznam prevádzok, ktoré môžu mať otvorené v režime základ: predajne odevov a obuvi, kancelárske a školské potreby, galantéria a textil, stavebniny, inštalačný a elektroinštalačný materiál, železiarstva, farby-laky, predajné miesta diaľničných známok, knižnice.

✅Prevádzky s obmedzením otváracích hodín budú môcť mať otvorené do 22:00 hod., ide napr. o prevádzky verejného stravovania s výnimkou donášky a odber so sebou, predajne drogérií, oblečenia a obuvi, domáce potreby, trhoviská, kľúčové služby, prevádzky telekomunikačných operátorov a pod.

✅Zákazníci hotelov a podobných služieb krátkodobého ubytovania po tretej dávke sa už nebudú musieť preukazovať negatívnym testom. Táto povinnosť ostáva pre osoby s dvoma dávkami vakcíny s dvojdávkovou schémou a s jednou dávkou vakcíny s jednodávkou schémou – hotely a podobné služby budú otvorené len v režime OP+.

✅Ruší sa povinnosť len individuálnych prehliadok v múzeách a galériách.

✅Ubytovanie pre lyžiarske, snoubordové výcviky pre deti do 18 rokov v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu bude možné v režime OTP.

✅Povinné testovanie nezaočkovaných zamestnancov zostáva minimálne do konca januára 2022 jedenkrát do týždňa, testovať sa nebudú musieť zamestnanci s kontraindikáciou očkovania.

✅Avizované skrátenie lehoty po prekonaní COVID-19 zo 180 na 90 dní sa po dohode s ministerstvom zdravotníctva a konzíliom odborníkov odkladá. V režime OP a OTP naďalej budú osoby, ktoré prekonali COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami.

Ďakujeme, že zostávate zodpovední a dodržiavate opatrenia.🙏

Foto zdroj: MZ SR

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *