Photos from Mesto Banská Bystrica’s post

KEĎ SA SPOJA SILY ZA DOBRÚ VEC, VÝSLEDOK STOJÍ ZA TO

Desiatky dobrovoľníčok a dobrovoľníkov i zamestnancov rôznych firiem v uplynulom období pomohli mestu a postarali sa o vyčistenie i skrášlenie Urpínskych serpentín, sochy Partizána, ako aj okolia malej železničnej stanice. Vyhrabali lístie, vyzametali chodníky a vyzbierali popadané konáre či smeti. Odpadkami zaplnili jeden veľkoobjemový kontajner.

Zároveň bolo vyčistené aj okolie obchodného domu na Troskách 25, predovšetkým v priestoroch trafostanice, ktorá sa tu nachádza. Vyzbierať sa podarilo vyše 15 vriec odpadu, predovšetkým PET fliaš a sklenených nádob od alkoholických nápojov.

Riadiace a čistiace práce sa realizovali v rámci najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku – Naše Mesto. Mnohé aktívne obyvateľky a obyvatelia, ako napríklad Banskobystrický spolok okrášľovací a ochranný BBSOO, však skrášľujú Banskú Bystricu aj vo vlastnej réžii, mimo podobných akcií. Všetkým ďakujeme za ich ochotu, nasadenie a aktivitu. Je motivujúce vidieť, že ľuďom záleží na prostredí, v ktorom žijú a chcú ho skrášľovať aj vo svojom voľnom čase, bez nároku na odmenu😊.

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.