Photos from Mestská polícia Bratislava’s post

Naučiť chrániť a neohrozovať slabších účastníkov premávky sa snažíme nielen vodičov a šoférky pri parkovaní, ale aj cyklistov a cyklistky pri jazdení mestom. ⬇⬇⬇

🔵 Zameriavame sa preto aj na kontrolu chodníkov, kde dochádza ku kolíznym situáciám chodcov s cyklistami.
🔵 Jedným z takýchto úsekov je aj promenáda na Rázusovom nábreží. Ide o obzvlášť frekventovanú oblasť, kde navyše vznikla minulý mesiac aj cyklotrasa.
🔵 Dopravnú značku, ktorá cyklistov informuje o skončení chodníka, kde je povolený spoločný pohyb chodcov a cyklistov, doplnil magistrát hlavného mesta o informačnú tabuľu.
🔴 Aj napriek tomu sa v tejto oblasti mestské policajtky a policajti denne stretávajú s cyklistami, ktorí jazdia pomedzi chodcov.
🟢 Jazda na chodníku je povolená len deťom do 10 rokov, prípadne starším, ak dieťa doprevádzajú, alebo ho vezú v detskej sedačke alebo vozíku. Samozrejme, jazdiť musia vpravo a chodcov nesmú obmedziť alebo ohroziť.
🟡 Radi by sme požiadali cyklistov a cyklistky, aby v prvom rade využívali infraštruktúru, ktorá je určená pre nich. Častokrát je jazda, ktorú považujete za bezpečnú a ohľaduplnú, nepríjemná pre chodcov, obmedzuje ich a cítia sa ohrození. Vyvarujte sa zbytočných pokút a dodržujte predpisy.
🔵 Všetci sme v prvom rade chodci a až potom cyklisti alebo šoféri. Dbajte preto vždy na ochranu najslabších účastníkov premávky. Mestská polícia je tu pre vás nepretržite na telefónnom čísle 📞159.

Autor správy, foto a správu publikoval Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *