Photos from Mestská polícia Bratislava’s post

Bratislavskí mestskí policajti otvorili nový výcvikový polygón. ⬇⬇⬇

🔵 Tréningový priestor bude slúžiť všetkým policajtom a policajtkám z bratislavskej mestskej polície, ale aj kolegom z iných mestských a obecných polícií.
🔵 V priestoroch Kramerovho lomu v Novom Meste, kde v minulosti sídlila hipologická jednotka mestskej polície, vzniká postupne výcvikový priestor pre policajtov a policajtky.
🟠 Súčasný stav je len začiatok a veríme, že v budúcnosti nám okolnosti umožnia, aby sme ho mohli ďalej rozvíjať.
🟠 Našou víziou je poskytnúť kvalitný priestor pre tréning všetkých našich policajtov a policajtiek, ale aj miesto, kde budú môcť prísť na výcvik kolegovia z menších mestských a obecných polícií.
🟢 V súčasnosti sa v Kramerovom lome nachádzajú mestskí kynológovia. Okrem zázemia pre nich tu je pripravené ihrisko na tréning psov, ale aj taktický polygón, takzvaný killinghouse.
🔴 Ten slúži napríklad na nácvik vstupov do priestorov, ako sú byty, obchody a podobne, ich prepátravanie a postupy voči osobám, ktoré neuposlúchnu výzvu na opustenie priestorov. Taktiež v ňom môžu pracovať so psami, ktoré pomáhajú prepátravať priestory killinghousu.
🔴 Policajti v ňom trénujú s realisticky pôsobiacimi zbraňami, ktoré strieľajú farbu. Vnútorné priestory sú modulárne a dajú sa prispôsobiť potrebám výcviku.

⚡️ Dnes zároveň začal prvý celoslovenský spoločný tréning zásahových a kynologických jednotiek mestských polícii na Slovensku. ⚡️
🔵 Dvojdňového výcviku sa zúčastňujú mestské policajtky a policajti z Trnavy, Košíc, Žiliny, Popradu, Serede, Ružomberku a Dunajskej Stredy. Okrem taktického tréningu v killinghouse ich čaká aj výcvik so psami a zdravotná príprava.
📷 Fotografie zo spoločného výcviku vám prinesieme v priebehu piatka na našom Instagrame a Facebooku.

Autor správy, foto a správu publikoval Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *