Photos from Mestská polícia Bratislava’s post

Aj počas prázdnin sa snažíme, aby boli Mestské lesy v Bratislave bezpečným a príjemným miestom na cyklistiku, turistiku a oddych v prírode. ⬇⬇⬇

🔵 Environmentálne hliadky mestskej polície hliadkujú v rekreačných oblastiach Bratislavy pravidelne.
🔵 Sústreďujeme sa najmä na šoférov, ktorí si napriek zákazu dovolia ísť autami do lesa, ohrozovať ľudí a znepríjemňovať im pobyt v prírode.
🔴 Častými priestupkami je ale aj parkovanie na miestach určených ľuďom s ťažkým zdravotným postihnutím.
🔥 Žiaľ, riešime aj zle uhasené ohniská alebo neporiadok v ich okolí.
🐕‍🦺 Jedným z neustále sa opakujúcich priestupkov je aj ponechanie psov na voľno. Okrem toho, že niektorí ľudia majú zo psov strach, je bežné, že psy naháňajú a často aj usmrtia lesnú zver. Áno, robia to aj vycvičené psy, ktoré inak počúvajú na slovo.
🚲 Cyklistov a cyklistky chceme požiadať o toleranciu voči chodcom a aby ich obiehali s dostatočným odstupom. Najmä v oblastiach s ich zvýšeným pohybom by mali výrazne spomaliť. Chodci a chodkyne by mali zas vždy ponechať aspoň polovicu cesty prejazdnú pre cyklistov.
🚑 Práve rýchlosť býva najčastejším dôvodom úrazov cyklistov v mestských lesoch. Neraz sme museli pomáhať zraneným cyklistom. Spomaľte. Za každou zákrutou môže byť človek alebo lesná zver.

🔴 Ak ste svedkom porušovania predpisov aj v Mestských lesoch Bratislava, neváhajte a kontaktujte nás prostredníctvom linky 📞159. Sme tu pre vás.

Autor správy, foto a správu publikoval Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *