Photos from Mestská polícia Bratislava’s post

Rušenie nočného pokoja pod Michalskou bránou skončilo útokom na verejného činiteľa. Útočníka súdia v superrýchlom konaní. ⬇️⬇️⬇️

🔵 Mestských policajtov z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie vyslal operátor linky 159 do priestoru medzi Michalskú bránu a vežu k oznamu o rušení nočného pokoja.
🔵 Okolo prichádzajúcich policajtov pri Michalskej bráne prebehli viacerí mladíci. Policajtov informovali, že im chce skupina mužov ublížiť. Krátko na to dobehli piati chlapi, ktorí ich prenasledovali.
🔵 Hliadka sa ich snažila zastaviť a upokojiť, avšak muži na výzvy nereagovali a snažili sa cez dvojicu policajtov hrubo a agresívne pretlačiť.
🟡 Policajti ich viackrát upozornili, že ak sa neupokoja a neuposlúchnu, tak použijú donucovacie prostriedky. Odpoveďou im boli len ďalšie vyhrážky a neustála snaha pretlačiť sa. Policajti sa ich snažili naďalej zastaviť a pomaly ustupovali od Michalskej veže k bráne.
🟠 Keďže na slovné varovania nereagovali, tak jeden z policajtov vytiahol slzotvorný sprej a poslednýkrát upozornil mužov, že ak sa nezastavia, tak ho použije. Správanie agresorov sa ešte stupňovalo a hrozil nie len konflikt medzi dvoma skupinami na ulici, ale aj fyzické napadnutie policajtov.
🔴 Slzotvorný sprej napokon primäl väčšinu z nich sa stiahnuť. Jediný, kto nepochopil vážnosť situácie, bol 36-ročný Bratislavčan, ktorý dvakrát udrel päsťou do tváre zasahujúceho policajta, ktorý držal posledného muža so záujmom pokračovať cez policajtov ďalej.
🔴 Nápad 36-ročného chlapa utiecť z miesta činu sa nestretol s pochopením hliadky, ktorej už na miesto prichádzali kolegovia z mestskej polície a aj Policajného zboru. Hliadkujúci policajti sa preto rozbehli za útočníkom, ktorý sa rozhodol, že sa dobrovoľne zadržať nenechá. A keďže hrozilo, že policajtov opäť napadne, tak tí sa rozhodli použiť obušok. Výsledkom ich snahy bolo násilníkove obmedzenie na osobnej slobode.
🟢 O štvrtej ráno, teda len 24 minút po stretnutí s hliadkou mestskej polície, si už brali štátni policajti muža na okresné oddelenie Policajného zboru.

Autor správy, foto a správu publikoval Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.