Photos from Mestská polícia Bratislava’s post

Po včerajšom vysvedčení sme posilnili kontroly verejných priestranstiev vo všetkých mestských častiach. Zameriavame sa predovšetkým na kontrolu konzumácie alkoholu mladistvými a maloletými a na konzumáciu alkoholu na verejných priestranstvách. ⬇⬇⬇

🔵 Policajtky a policajti vo všetkým mestských častiach už od včerajších obedných hodín vykonávali kontroly verejných priestranstiev.
🔵 Zamerali sme sa na areály bratislavských jazier a verejných parkov, detských ihrísk a školských dvorov, športovísk alebo námestí, kde na základe skúseností vieme, že dochádza k združovaniu ľudí a porušovaniu predpisov.
🔵 Medzi nimi boli napríklad Sad Janka Kráľa, jazerá Kuchajda, Rohlík, Štrkovec, oblasť Železnej studničky, hradu Devín, Medická záhrada, Námestie slobody a mnohé ďalšie.
🔴 Situácia v meste bola po vysvedčení pokojná a nestretli sme sa s mnohými porušeniami pravidiel. Medzi výraznejšie prípady, ktoré sme počas včerajška riešili, patril fyzický konflikt v jednom z klubov na Špitálskej ulici.
🔵 Mestskí policajti a policajtky budú obdobné kontroly vykonávať aj naďalej a zamerajú sa aj na podniky, kde sa schádzajú ľudia pod osemnásť rokov.
🔵 Ak zistíme alkohol u mladistvých na základe dychovej skúšky, musia si po nich prísť zákonní zástupcovia. Zistenie bude posunuté na príslušný miestny úrad, ktorý spravidla odoberie rodičom nárok na detské prídavky po dobu troch mesiacov.

Autor správy, foto a správu publikoval Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.