Photos from Mestská polícia Bratislava’s post

V skorých ranných hodinách kontrolovali mestskí policajti z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie priestory niekdajšieho kultúrneho centra Talin vo Vrakuni. ⬇⬇⬇

🔵 Budovu bývalého kultúrneho centra Talin sme kontrolovali na základe požiadavky miestneho úradu. Mali byť totiž využívané cudzími osobami, ktoré sa do nich mali vlúpať.

🔵 Kontroly sa účastnili policajti ÚZJaK aj so služobnými psami. Pri dôslednej obhliadke neobjavili stopy po vlámaní a ani neoprávnené osoby.

🟡 Kontrola týchto priestorov nadväzuje na iné, ktoré sme uskutočnili napríklad v spoločných nebytových priestoroch susedných domov na Stavbárskej ulici, kde sa podľa oznamov ich obyvateľov zdržiavali nepovolané osoby. Od vzniku vysunutého pracoviska vo Vrakuni sme uskutočnili tri takéto kontroly, vďaka ktorým sa podarilo dostať ľudí bez nájomných a vlastníckych vzťahov k bytom preč zo spoločných priestorov.

🟡 Podobných kontrol sme v minulosti robili už viac. Okrem spomínaných bytových domov na Stavbárskej, sme takto v minulosti prechádzali aj starú poštu v Dúbravke alebo bývalú ubytovňu na Antolskej.

🔵 Veríme, že aj táto bezpečnostno-preventívna akcia spolu s naším vysunutým pracoviskom na Stavbárskej, pomáha priniesť upokojenie do tejto ohrozenej lokality. Našimi aktivitami dopĺňame dôležitú prácu sociálnych pracovníkov z neziskových organizácii a mesta, ktorí sa starajú o ľudí žijúcich so závislosťou.

🔴 Ak potrebujete pomôcť, neváhajte a zastavte sa na tamojšej stanici mestskej polície alebo nás kontaktujte prostredníctvom bezplatnej linky 📞159.

Autor správy, foto a správu publikoval Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *