Photos from Mestská polícia Bratislava’s post

O muža v ohrození života sa postarali mestskí policajti z Dúbravky. Po prvotnom ošetrení ho odovzdali do rúk zdravotníkov. ⬇⬇⬇

🔵 Mestského policajta z dúbravského veliteľstva zastavil počas hliadkovania na parkovisku na Slovanskom nábreží v mestskej časti Devín s prosbou o pomoc okoloidúci manželský pár. Neďaleko, pod prístreškom bývalej zastávky MHD, našli ležať v kaluži krvi približne 55-ročného muža. Na hlave mal približne šesťcentimetrovú otvorenú ranu, ktorá naďalej silne krvácala.
🔵 Policajt sa zranenému snažil zastaviť krvácanie pomocou tlakových obväzov a gázových tampónov z autolekárničky. Medzičasom sa na miesto dostavila aj ďalšia hliadka.
🔵 Muž stratil veľa krvi a chvíľami upadal do bezvedomia. Policajti s ním preto neustále komunikovali a snažili sa ho udržať ho pri vedomí až do príchodu privolanej posádky rýchlej zdravotnej pomoci. Tá ho následne previezla na odborné vyšetrenie do nemocnice na Kramároch.
🔴 Ak natrafíte aj vy na človeka, ktorý je zranený alebo má iné zdravotné ťažkosti, nebojte sa a podajte mu pomocnú ruku. Ak si nie ste istí, ako v danom prípade postupovať, bezodkladne kontaktujte operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby na tiesňovej linke 📞 155. Jej operátor vám poradí čo presne máte robiť až dokým dorazí záchranka.
🟢 V niektorých prípadoch rozhodujú o osude človeka doslova sekundy, nebuďte preto k svojmu okoliu ľahostajní. Môžete tak zachrániť zdravie alebo život.

Autor správy, foto a správu publikoval Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *