Photos from Milan Krajniak’s post

770 TISÍC ĽUĎOM SME POMOHLI ZACHRÁNIŤ ICH PRACOVNÉ MIESTO VĎAKA PRVEJ POMOCI

Projekt PRVÁ POMOC bola historicky najväčšia pomoc v dejinách Slovenska. Pracovné miesto každého tretieho občana Slovenska sme počas krízy podporili práve z tohto projektu. Pomohli sme tak ochrániť tretinu pracovných miest na Slovensku. Čítate správne – každý tretí pracujúci na Slovensku mal počas krízy svoje pracovné miesto chránené našou podporou z projektu PRVÁ POMOC.

Na tomto mieste patrí veľké poďakovanie pracovníčkam a pracovníkom úradov práce. Uzavreli 222 000 dohôd s viac ako 176 000 subjektami. Pomohli tak vyplatiť sumu 2 475 537 426 €. Presne takým objemom peňazí sme podporili ochranu našich pracovných miest. Dámy a páni, veľmi pekne Vám ĎAKUJEM.

Uvediem ešte jeden mimoriadne zaujímavý fakt: najviac sme podporili tvz. mikropodniky, ktoré majú do deviatich zamestnancov. Naša pomoc teda pomohla najmä našim malým podnikateľom, pre ktorých by inak kríza bola likvidačná. Naplnila sa tak snaha nášho hnutia Sme rodina, ochrániť slovenskú ekonomiku a pracovné miesta slovenských firiem.

A zároveň to potvrdzuje, že tieto slovenské mikropodniky mali obrovský záujem o túto pomoc a bola pre ne velmi prospešná.

Projekt PRVÁ POMOC bol mimoriadne úspešný. Dokázali sme podporiť slovenské pracovné miesta sumou takmer 2,5 miliardy eur a skrotili sme nezamestnanosť, ktorá aj počas krízy ostala nízka.

Autor správy, foto a správu publikoval Milan Krajniak on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.