Photos from Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR’s post

🇸🇰👏 O ZNAČKU KVALITY SA UCHÁDZA VYŠE 100 SLOVENSKÝCH VÝROBKOV

Na pôde nášho ministerstva dnes prebieha už druhé tohtoročné hodnotenie potravín, ktoré sa uchádzajú o Značka kvality. Komisia posudzuje takmer 130 prihlásených výrobkov. 👏

💬 Minister Vlčan: ,,Teší nás enormný záujem potravinárov o získanie Značky kvality pre svoje potravinové produkty. Vďaka tomuto označeniu spotrebitelia vedia, že ide o potravinu vyrobenú z kvalitných slovenských surovín u nás doma na Slovensku.“

Komisia zložená zo zástupcov nášho ministerstva, Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR a Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra sa pri hodnotení zameriava na:
✅ chuť,
✅ vôňu,
✅ zloženie,
✅ štruktúru,
✅ vzhľad a aj
✅ označenie výrobkov.

Potravinári musia zdokladovať, že na výrobu produktov použili ☝️ minimálne 75 % slovenských surovín. V prípade, že túto podmienku nedokážu splniť, musia to zdôvodniť.

Okrem toho predkladajú komisii výsledky laboratórnych testov, ktoré deklarujú bezpečnosť a kvalitu produktov. 👌

Najvyššie hodnotené sú nadštandardné kvalitatívne vlastnosti. Napríklad ak ide o remeselne vyrobené potraviny, produkty so zdravotnými benefitmi či z ekologicky vypestovaných surovín.

Značka kvality je zavedená od roku 2004 a v súčasnosti ju nájdete v obchodoch na viac ako 1000 výrobkoch. Jej úlohou je zviditeľniť slovenské potraviny a posilniť tak ich konkurencieschopnosť na domácom trhu.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR on Facebook Zdroj Read More

V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *