Photos from Ministerstvo vnútra SR’s post

KOŠICKÍ POLICAJTI SI PRIPOMENULI VÝROČIE BRUTÁLNEJ VRAŽDY KOLEGOV

Piatok 20. januára 1995 sa čiernymi písmenami zapísal do histórie polície a ostane v pamäti všetkých policajtov, najviac však z Polícia SR – Košický kraj. V tento deň boli v priamom výkone služby na Adlerovej ulici v Košiciach brutálne zavraždení dvaja košickí kriminalisti – starší seržant Ľubomír Palacký a seržant Ladislav Nistor.

Počas preventívno-bezpečnostnej akcie zameranej na predchádzanie bytových krádeží na sídlisku Dargovských hrdinov kontrolovali dvoch podozrivých mužov. Po výzve na predloženie dokladov jeden z mužov vytiahol pištoľ a šesťkrát strelil do Ľubomíra Palackého, ktorý bol namieste mŕtvy. Ladislav Nistor v snahe zabrániť útoku páchateľa bol zasiahnutý jednou strelou do brucha a následne ho páchateľ usmrtil ranou do tyla.

Minister vnútra povýšil oboch menovaných do hodnosti inšpektorov in memoriam. Dnes uplynulo 27 rokov od ich tragickej smrti. Košickí policajti si uctili pamiatku svojich kolegov položením kvetov pri pamätnej tabuli na mieste udalosti i na ich hroboch.

Pri tejto príležitosti riaditeľ OR PZ v Košiciach plk. Ing. Oto Molnár odovzdal priamym účastníkom dokumentovania tejto tragédie, kolegom, ktorí boli v tento tragický deň so zavraždenými kriminalistami v službe, ako aj osobám, ktoré aktívne pomohli k realizácii udelenia pamätných medailí, pamätnú medailu, ktorú udelilo Okresné riaditeľstvo PZ v Košiciach, Odbor kriminálnej polície, Odborový zväz polície, International Police Association (IPA) a Mestská časť Košice – Dargovských hrdinov.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *