Photos from Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky’s post

MINISTER SA V IZRAELI STRETOL S PROJEKTANTAMI NEMOCNICE NA RÁZSOCHÁCH

🏨 Výstavba novej univerzitnej nemocnice na bratislavských Rázsochách je pre ministerstvo zdravotníctva, ale aj vládu absolútnou prioritou. Aj preto sa minister Vladimír Lengvarský v Tel Avivu stretol so zástupcami troch architektonických a projektantských spoločností, ktoré sa podieľajú na projektových prácach novej univerzitnej nemocnice v Bratislave. Šéf rezortu zdravotníctva na rokovaní potvrdil, že ministerstvo bude intenzívne rokovať aj s vedením hlavného mesta, aby sa vyriešili prípadné otázky súvisiace s územným plánovaním alebo s dopravnou infraštruktúrou v okolí novej nemocnice.

🇸🇰 Minister Vladimír Lengvarský sa v spoločnosti slovenského veľvyslanca Igora Maukša stretol aj so svojim 🇮🇱 izraelským rezortným kolegom Nitzanom Horowitzom, s ktorým diskutovali o hlbšej spolupráci medzi Slovenskom a Izraelom, najmä v oblasti informačných technológií a telemedicíny.

Súčasťou pracovnej cesty ministra zdravotníctva bola aj návšteva Slovenského inštitútu v Jeruzaleme. Ako priblížil jeho riaditeľ Jakub Urik, v inštitúte sú vystavené diela súčasných slovenských umelcov a inštitút poskytuje priestor na prezentáciu Slovenska. V týchto dňoch občianske združenie Post Bellum v priestoroch inštitútu dokumentuje živé svedectvá preživších holokaustu, aby boli zaznamenané aj pre budúce generácie.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.