Photos from Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky’s post

✅ DISKUSIE SO ZDRAVOTNÍKMI O NÁVRHU HISTORICKÉHO ZVYŠOVANIA PLATOV V PREŠOVE A KOŠICIACH

Vedenie ministerstva zdravotníctva dnes navštívilo zdravotníkov na východe Slovenska. Prvou zastávkou sa stala Fakultná nemocnica J. A. Reimana v Prešove, následne sa zástupcovia rezortu stretli s kolegami – zdravotníkmi v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura v Košiciach a na záver diskutovali sonzdravotníkmi vo Východoslovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb. Minister Vladimír Lengvarský a štátna tajomníčka Lenka Dunajová Družkovská predstavili zvýšenie platov pre zdravotníkov a rozbehnuté systémové zmeny, ktoré skvalitnia zdravotníctvo na Slovensku.

Zástupcovi ministerstva sa v prešovskej nemocnici stretli aj jej riaditeľom Ľubomírom Šarnikom, súčasným dekanom Lekárskej fakulty UPJŠ prof. Danielom Pellom a budúcim dekanom prof. Petrom Jarčuškom. Lekárska fakulta práve v tomto akademickom roku nadviazala spoluprácu a vďaka nej sa medici budú vzdelávať už aj v prešovskej nemocnici.

Počas návštevy východného Slovenska otvoril minister a štátna tajomníčka s riaditeľom nemocnice Ľuboslavom Beňom zrekonštruovanú JIS I. chirurgickej kliniky UNLP. Rekonštrukcia stála približne 1 milión eur a vďaka tomu bude patriť medzi najlepšie vybavené JISky na Slovensku.

Viac informácií nájdete aj na stránke https://www.health.gov.sk/Clanok?mz-vychod-nemocnice-platy

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.