Photos from Polícia Slovenskej republiky’s post

DÁVAME PALEC HORE: SLOVENSKÝ POLICAJT V ČASE OSOBNÉHO VOĽNA POMOHOL MAĎARSKÝM POLICAJTOM DOLAPIŤ UNIKAJÚCEHO PREVÁDZAČA

Policajt z národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP PPZ rušné ráno. Ešte ani nenastúpil do služby a už zasahoval.

Bolo ráno ako každé iné. Kolega z národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP PPZ, ešte v čase osobného voľna, išiel súkromným autom do práce. Všimol si, že sa po ceste rúti vysokou rýchlosťou osobné motorové vozidlo bielej farby, registrované v Českej republike. Navyše nebezpečne predchádzalo ostatných účastníkov cestnej premávky. Toto vozidlo prenasledovala hliadka polície Maďarska.

Kolega vyhodnotil situáciu a zo skúseností bol presvedčený o tom, že ide o cezhraničné prenasledovanie. Možno choroba z povolania, ale bol si istý, že pôjde o prevádzača.

V sekunde sa rozhodol poskytnúť súčinnosť a po zablokovaní unikajúceho vozidla kolegami z Maďarska spolu vykonali zadržanie podozrivého. Ako sa následne ukázalo, išlo skutočne o podozrivého z prevádzačstva.

Policajt tak vykonal služobný zákrok v čase osobného voľna. Na to je totiž oprávnený zo zákona, ak je páchaný trestný čin alebo priestupok, ktorým je bezprostredne ohrozený život, zdravie alebo majetok. Čo v tomto prípade určite splnené bolo.

IDE O VČERAJŠÍ PRÍPAD PRENASLEDOVANIA PREVÁDZAČA

Ešte v ten istý deň vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP PPZ obvinil 22-ročného vodiča, občana Ukrajiny z prevádzačstva. Zločinu sa mal dopustiť ako spolupáchateľ tým, že mal umožniť dvom Turkom bez dokladov totožnosti a platných víz (oprávňujúcich osoby pochádzajúce z tretích krajín vstupovať a zotrvať na územie Slovenskej republiky) nedovolene prekročiť štátnu hranicu Maďarska a Slovenskej republiky cez hraničný priechod Čunovo – Rajka. Skutok mal spáchať pod prísľubom finančnej výhody 600,-Eur za osobu. Obaja migranti boli vo vozidle prevážaní tak, aby ich nevidela polícia, ležali v zadnej časti vozidla hlavou smerom k vodičovi.

Obvinenému v prípade dokázania hrozí trest odňatia slobody od troch do ôsmych rokov. Vyšetrovateľ navrhol prokurátorovi jeho väzobné stíhanie.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *