Photos from Polícia SR – Bratislavský kraj’s post

AJ KEĎ CESTUJEŠ VLAKOM, NIKDY NEVIEŠ.. 🤷‍♂️

✅Vďaka príkladnej spolupráci policajtov bratislavskej krajskej kriminálky a Colného úradu Trnava sa podarilo objasniť obzvlášť závažnú drogovú trestnú činnosť. Obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi čelia dvaja muži- 46-ročný občan Českej republiky Karel B. a 32-ročný Juraj Č. z okresu Lučenec.
✅Podľa doposiaľ zabezpečenej dôkaznej situácie boli obaja muži počas cestovania v medzinárodnom vlaku na trase zo žst. Kúty do žst. Bratislavy, kontrolovaní hliadkou Colného úradu Trnava, ktorí dňa 22.03.2022 vykonávali colný a daňový dohľad. Služobný pes príslušníkov Colného úradu počas kontroly vo vlaku označil konkrétnu batožinu, a z uvedeného dôvodu bola v zmysle zákona vykonaná kontrola batožiny.
✅V batožine 46-ročného občana Českej republiky bolo nájdené priehľadné vákuové plastové vrese s obsahom zelenej sušenej rastliny. Následným kriminalisticko expertíznym skúmaním bolo zistené, že uvedené množstvo obsahuje sušené konope s hmotnosťou 955,44 g z ktorého by bolo možné pripraviť minimálne 1911 bežných jednotlivých dávok drogy. Hodnota zaistených omamných a psychotropných látok predstavuje sumu 4.777,20 €.
✅Cestovný kufor obvineného Juraja z okresu Lučenec obsahoval 3 ks plastových vreciek s obsahom zelenej sušenej rastliny o hmotnosti 1515,63 g. Expertízne skúmanie potvrdilo že sa aj v tomto prípade jednalo o konope, z ktorého by bolo možné pripraviť celkovo 3031 bežných jednotlivých dávok drogy. Celková hodnota bola vyčíslená na 7578,15 ,-€. V batožine sa našla aj papierová krabička, obsahujúca 2ks vreciek s obsahom bieleho materiálu. Expertíznym skúmaním bolo zistené že sa jednalo o kokaín o hmotnosti 152,75 g, čo zodpovedá minimálne 1528 obvyklým jednorázovým dávkam. Celková hodnota zaisteného kokaínu bola vyčíslená na 12.220 ,- €.
✅Obaja muži na mieste obmedzení na osobnej slobode a eskortovaní za účelom vykonania ďalších potrebných úkonov na príslušný policajný útvar. Po vykonaní potrebných úkonov boli umiestnení v cele policajného zaistenia. Zo strany vyšetrovateľa Policajného zboru bol v tejto súvislosti spracovaný aj návrh k väzobnému stíhaniu oboch mužov. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obom mužom za uvedené konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *