Photos from Polícia SR – Bratislavský kraj’s post

NADROGOVANÝ VODIČ ZAÚTOČIL NA POLICAJTA
TERAZ SEDÍ V CELE OBVINENÝ Z TROCH TRESTNÝCH ČINOV

👮 Policajti druhého bratislavského okresu v pondelok (17.06.2024) v nočných hodinách zastavili na Martinčekovej ulici v Bratislave vozidlo zn. Mazda. V rámci bežnej kontroly podrobili 23-ročného vodiča orientačnému testu na zistenie prítomnosti návykových látok v jeho organizme. Ten skončil s pozitívnym výsledkom na metamfetamín, amfetamín a kokaín.

💉 Policajti vodiča poučili a informovali o potrebe vykonania lekárskeho toxikologického vyšetrenie. To však vodič odmietol absolvovať a následne fyzicky napadol jedného z príslušníkov PZ. Zároveň z vozidla vyhodil čierne puzdro s igelitovými vreckami, v ktorých sa nachádzal sušený rastlinný materiál.

👮 Policajti voči vodičovi použili hmaty a chvaty na jeho spútanie. Vodičovi počas tohto zákroku vypadla z vrecka plechová nádoba, z ktorej sa vysypala na asfalt biela kryštalická látka.

👤 Spolujazdec využil príležitosť a počas spútavania vodiča sa dal na útek. Uniknúť sa mu však nepodarilo, nakoľko bol dostihnutý policajtom. Obaja muži boli obmedzení na osobnej slobode a predvedení na policajné oddelenie.

💊 Kriminalistickou expertízou bola v zaistenej sušenej rastline zistená prítomnosť látky THC, ktorej množstvo zodpovedalo minimálne 41 bežným dávkam drogy. Biela kryštalická látka z plechového puzdra obsahovala 18 bežných jednotlivých dávok kokaínu.

⚖️ Po vykonaní potrebných úkonov vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II vzniesol 23-ročnému Andriiovi P. z Ukrajiny obvinenie zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi, prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečinu útoku na verejného činiteľa. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia, pričom bude spracovaný podnet na jeho väzobné stíhanie.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *