Photos from Polícia SR – Bratislavský kraj’s post

TO TU EŠTE NEBOLO!☝️
POLICAJTI PO DYCHOVEJ SKÚŠKE NEVERILI VLASTNÝM OČIAM!

👉Policajti zo Senca vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, ku ktorej došlo včera v ranných hodinách medzi obcami Kostolná pri Dunaji a Hrubá Borša.
👉V čase okolo 08:05 h viedla 35-ročná vodička motorové vozidlo zn. Škoda Fabia v obci Kostolná pri Dunaji po hlavnej ceste smerom do obce Hrubá Borša. Z presne nezistených príčin pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy, stavu a povahe vozovky dostalo vozidlo na mokrej vozovke šmyk, narazilo do protiidúceho vozidla zn. Peugeot Expert a následne do ďalšieho protiidúceho vozidla zn. Toyota Yaris.
👉Po príchode hliadky PZ na miesto bola vodička podrobená vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, ktorou jej bola nameraná hodnota 2,40 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje hodnotu 5 promile. Opakovaná skúška prítomnosť alkoholu v dychu vodičky potvrdila.
👉Vodičke bol na mieste zadržaný vodičský preukaz. Nakoľko svojím konaním naplnila zákonné znaky skutkovej podstaty trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, bola v súlade so zákonom obmedzená na osobnej slobode a eskortovaná na policajné oddelenie. Pri dopravnej nehode došlo k ľahkému zraneniu osoby. Celková výška škody na vozidlách bola odhadnutá na cca 12.000,-€.

☝️ V tejto súvislosti upozorňujeme vodičov, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí! Preto opäť apelujeme na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *