Photos from Poprad – oficiálna stránka mesta’s post

🟡 POPRAD KANDIDÁTOM NA EURÓPSKE MESTO ŠPORTU 2023 🟡

🏒 Mesto Poprad sa uchádza o titul Európske mesto športu (EMŠ) pre rok 2023. Vďaka projektu sa môže mesto zviditeľniť, zvýšiť úroveň športovej a rekreačnej politiky mesta, zdieľať skúsenosti s ostatnými, zapojiť sa do rôznych grantov Európskej únie (EÚ), či podieľať sa na organizácii rôznych kongresov.

⚽️ V týchto dňoch navštívila mesto Poprad hodnotiaca komisia ACES Europe v zložení generálny tajomník ACES Europe Hugo Alonso (Španielsko), podpredseda ACES Europe John Swanson (Škótsko), člen ACES Europe Mushfig Jafarov (Azerbajdžan) členka ACES Andrea Junger (Slovensko), ktorí si už stihli pozrieť náš zimný štadión, novú hokejovú tréningovú halu, športový areál v ZŠ na Dostojevského ulici, či futbalový štadión vo Veľkej .

🏀 Počas tlačovej konferencie, ktorá sa konala dnes na mestskom úrade, informovala hodnotiaca komisia okrem iného aj o benefitoch získania tohto titulu, vďaka ktorému bude môcť mesto posilniť svoj športový kredit, podporiť rozvoj cestovného ruchu, zlepšiť zdravie obyvateľov a taktiež sa budú môcť vytvárať partnerstvá v záujme získania dotácií do športu prostredníctvom spoločne predkladaných projektov.

🥎 „Poprad na mňa určite urobil obrovský dojem, vysoko oceňujem prístup miestnej samosprávy k športu a športovej infraštruktúre. Za ten čas, čo som tu, cítim nadšenie pre šport, mal som možnosť oboznámiť sa so športovou infraštruktúrou a navyše je tu krásne prostredie s množstvom aktivít a podujatí,“ zhodnotil generálny tajomník ACES Europe Hugo Alonso.

🏐 Asociácia európskych miest športu (ACES Europe), ktorá každoročne udeľuje titul EMŠ, sa takýmto spôsobom usiluje o podporu športu medzi všetkými občanmi EÚ, obzvlášť podporuje znevýhodnené skupiny obyvateľov, deti, staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím.

Hodnotiacu komisiu čaká ešte prehliadka Arény Poprad a Strednej športovej školy.

🎾 „Som presvedčený o tom, že naše mesto Poprad má v porovnaní s inými okresnými mestami na Slovensku najlepšiu športovú infraštruktúru. A taktiež vo viacerých športových odvetviach talentovanú mládež, ako aj výborných seniorských športovcov, z ktorých sú mnohí reprezentanti Slovenska. Preto si myslím, že naša snaha získať titul Európske mesto športu je opodstatnená,“ uviedol primátor Anton Danko.

🏅Či naše mesto zaujalo hodnotiacu komisiu natoľko, aby získalo tento prestížny titul, sa dozvieme už o pár týždňov.

Autor správy, foto a správu publikoval Poprad – oficiálna stránka mesta on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.