Photos from Poprad – oficiálna stránka mesta’s post

🔵 MESTO ZAČALO S ODSTRAŇOVANÍM VIZUÁLNEHO SMOGU 🔵

🔹 Vizuálny smog v podobe billboardov, megaboardov a rôznych druhov veľkoplošných reklamných tabúľ aj v našom meste Poprad negatívne zasahuje do estetického vnímania verejného priestoru a jedinečnosti mestského priestranstva.

🔹 Primátor Anton Danko vyhlásil boj s týmto nešvárom a preto na základe jeho pokynov pracovníci mestského úradu začali konať.

🔹 „Vďaka novele stavebného zákona sa urýchlili procesy na stavebnom úrade a my sme tak mohli pristúpiť k prvej fáze odstraňovania reklamného smogu v Poprade. Aj takýto na prvý pohľad malý zásah do verejného priestoru môže okamžite zlepšiť kvalitu života našich obyvateľov. Verím, že sa tak čoskoro stane vo viacerých mestských lokalitách,“ povedal popradský primátor.

🔹 Mesto zatiaľ odstránilo tri billboardy pri ceste I/18 a sedem reklamných stavieb na Partizánskej ulici. V tomto týždni sa ešte odstránia štyri obojstranné billboardy pri ceste I/18 a I/66, ako aj reklamná stavba na Športovej ulici. Vo všetkých prípadoch ide o nepovolené RS na pozemkoch vo vlastníctve mesta.

🔹 S odstraňovaním vizuálneho smogu bude Mesto Poprad pokračovať aj v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch na celom území mesta.

foto: Mestká polícia Poprad

Autor správy, foto a správu publikoval Poprad – oficiálna stránka mesta on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *