Photos from Poprad – oficiálna stránka mesta’s post

🟠 MESTSKÝ ÚTULOK PREJDE VÝRAZNOU ZMENOU 🟠

🐶 Mesto Poprad plánuje v tomto roku zvýšenie kapacity mestského útulku vybudovaním 30 nových, väčších a moderných kotercov a 4 oplotených výbehov, čím chce psíkom zabezpečiť voľnosť pohybu a sociálny kontakt s verejnosťou.

🐶 „Bude to veľmi veľká zmena. Celkový počet kotercov by mal byť 60. Prvá rekonštrukcia, ktorá prebehne tohto roku bude stáť zhruba 200-tisíc eur z vlastného rozpočtu. Zároveň je potrebné vybudovať aj miestnosť na vyšetrovanie a ošetrovanie zvierat aby sa zlepšili materiálne, technické a priestorové požiadavky na prevádzku útulku pre zvieratá,“ povedal primátor Anton Danko.

🐶 Útulok má v súčasnosti 25 miest a jeho kapacita je takmer plná. Väčšinou ide o psíky, ktoré chodia odchytávať zamestnanci útulku alebo mestská polícia.

🐶 „Každoročne sa podarí zhruba 75 adopcií, takže dá sa povedať, že o psíky z útulku je záujem. Rozšírenie kapacity určite pomôže. Pomocnú ruku útulku podávajú ľudia, ktorí chodia darovať deky, krmivo, ale aj spoločnosti,“ uviedol pracovník útulku Matej Macháč.

🐶 Jednou z nich je aj spoločnosť zo Svitu, ktorá dlhodobo spolupracuje s útulkom a pre štvornohých miláčikov ušila 40 špeciálnych podstielok.

🐶 „ Tento rok sme si vymysleli novinku a urobili sme pelechy z protikliešťového vlákna, ktoré je upravené na báze prírodných látok a je odolné proti kliešťom. Dovnútra sme dali antimikrobiálne vlákno, ktoré pôsobí proti viacerým baktériám a vírusom. Okrem toho polypropylén, ktorý vyrábame vo Svite je veľmi dobrý izolant, ktorý by mal psom pomôcť ostať v teple a vlákno, je hydrofóbne, čiže nebude držať vlhkosť. Psíky budú mať veľmi komfortné ležanie,“ vysvetlila výkonná riaditeľka spoločnosti Alena Balogová.

🐶 Špeciálne podstielky sú prototypom vyrobeným len pre účely útulku.

Autor správy, foto a správu publikoval Poprad – oficiálna stránka mesta on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *