Photos from Prešovský samosprávny kraj’s post

🆒INOVAČNÉ VZDELÁVANIE PEDAGÓGOV👩‍🏫
💪POSKYTUJEME HO AKO JEDINÝ KRAJ🔝

😊Začalo sa to našou snahou vyjsť v ústrety pedagogickým zamestnancom župných SŠ v otázke tvorby a sprehľadnenia existujúcich školských vzdelávacích programov pre učiteľov, žiakov, ich rodičov aj zamestnávateľov, ktoré budú reflektovať aktuálne potreby trhu práce👨‍🍳👷. Výsledkom bola akreditácia pre program inovačné vzdelávanie pedagógov na rezorte školstva.

👏Dnes máme v programe vyškolených prvých 8️⃣0️⃣ pedagógov z 10 župných škôl, ktorí absolvovali 50 hodinový program, vypracovali dištančné úlohy a dnes v ňom skladali záverečné skúšky✍️. Ďalší pedagógovia budú skúšku skladať na budúci týždeň.

📑Vlastný program pôvodne neformálneho vzdelávania sme vytvorili preto, lebo pre inovácie školských vzdelávacích programov absentovali komplexné metodické usmernenia. Zamerali sme sa na legislatívnu a neskôr i na praktickú čas programu zahŕňajúcu samotnú tvorbu či na tipy, ako nadviazať a rozšíriť spoluprácu so zamestnávateľmi🗜🚗. Zacielili sme aj na samotné prijatie zmeny a efektívnu spoluprácu v podmienkach školy.

📈Vďaka tomu sa školské vzdelávacie programy zmenili nielen po obsahovej stránke, ale výrazne sa zredukoval aj ich rozsah a školské dokumenty sa tak maximálne sprehľadnili.

😉Program chceme ďalej ponúkať všetkým stredným odborným školám v PSK.

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovský samosprávny kraj on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *