Photos from Roman Mikulec – minister vnútra SR’s post

ĎAKUJEM VIKARITÁTU ZA DUCHOVNÚ SLUŽBU PRE PRÍSLUŠNÍKOV A ZAMESTNANCOV REZORTU VNÚTRA

Práca v ozbrojených a záchranných zložkách je veľmi vyčerpávajúca nielen fyzicky, ale aj psychicky. Príslušníci zložiek rezortu vnútra – Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru a Horskej záchrannej služby sú denno-denne vystavení obrazom nešťastia, smrti, ťažkých zranení a rôznych mimoriadnych udalostí. Som preto veľmi rád, že na ministerstve vnútra má svoje pevné miesto aj duchovná služba, ktorú zabezpečuje vikariát Ordinariátu ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR.

Vikariát poskytuje skupinovú a individuálnu duchovnú a náboženskú starostlivosť pre príslušníkov a zamestnancov rezortu, ako aj ich rodinám. Rád by som vyzdvihol prácu vikariátu v krízových štábov a pri poskytovaní posttraumatickej intervencie v prípade mimoriadnych udalostí a rôznych nešťastí. Predstavitelia vikariátu sú k dispozícii nielen našim zložkám, ale aj postihnutým. Spolupracujú s Policajným zborom pri oznamovaní úmrtí rodinným príslušníkom. Pomáhali tiež ako dobrovoľníci počas pandémie či už pri zabezpečovaní testovania alebo priamo v nemocniciach.

Radostnejšou stránkou ich práce je vysluhovanie sviatostí, akú krsty či sobáše, organizácia náboženských pútí a letných táborov pre deti a mládež. Pravidelnú duchovnú službu poskytuje vikariát aj v kaplnke v sídle ministerstva vnútra v Bratislave.
Ďakujem úprimne predstaviteľom vikariátu za duchovnú starostlivosť, ktorú poskytujete a pomáhate tak príslušníkom rezortu vnútra v ich náročnej službe.

Autor správy, foto a správu publikoval Roman Mikulec – minister vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *