Photos from Úrad vlády Slovenskej republiky’s post

🇸🇰🤝🏻🇦🇪 PODPREDSEDA VLÁDY R. KALIŇÁK A MINISTER J. BLANÁR ROKOVALI S MINISTROM ZAHRANIČNÝCH VECÍ SPOJENÝCH ARABSKÝCH EMIRÁTOV, J.V. ŠEJKOM ABDULLAHOM BIN ZAYEDOM AL NAHYANOM

Bratislava 14. jún 2024 – Spojené arabské emiráty sú podľa ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraja Blanára pripravené na rozšírenie spolupráce so Slovenskou republikou. Slovensko aj Spojené arabské emiráty prejavili záujem o posilnenie partnerstva predovšetkým v ekonomickej oblasti. „Slovenská republika považuje Spojené arabské emiráty dlhodobo za jedného z hlavných politických a obchodných partnerov v regióne Blízkeho východu. Predstavujú pre nás výrazný potenciál vzhľadom na ich politické postavenie, ako aj úlohu regionálneho, finančného, a logistického centra,“ uviedol šéf slovenskej diplomacie s tým, že vzájomný obrat dosiahol vlani 539 miliónov eur.

Zámerom oboch štátov je zriadenie Spoločného investičného fondu slúžiaceho na podporu investičných štrukturálnych projektov v Slovenskej republike. Spolupráca by sa mohla potenciálne rozvíjať taktiež pri PPP projektoch či iných štrukturálnych projektoch, ktoré sú v záujme SR. Podľa slov ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraja Blanára je potrebné, aby sa posilnili aktivity medzi Európou a arabskými štátmi.

Partneri sa na stretnutí zamerali zároveň na aktuálny vývoj v krajinách Zálivu a otázky diania v širšom regióne Blízkeho východu. Minister A. bin Zayed Al Nahyan informoval o humanitárnych a mierových aktivitách Spojených arabských emirátov. Tie vyzdvihli rovnako podpredseda vlády a minister obrany SR Robert Kaliňák a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár spolu s prínosom Spojených arabských emirátov v oblasti klimatických zmien a obnoviteľných zdrojov energie.

Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *