Písali ste aj nám a pýtali ste sa, či sme na vás vydali zatykač. Robotický hlas mal žiadať údaje o vašom bankovom konte a mali s…

Písali ste aj nám a pýtali ste sa, či sme na vás vydali zatykač. Robotický hlas mal žiadať údaje o vašom bankovom konte a mali sme po vás chcieť, aby ste zaplatili pokutu, po ktorej by sme zatykač stiahli. ⬇️⬇️⬇️

🔵 Mestská polícia Bratislava zatykače nevydáva a nebudeme od vás prostredníctvom telefónu žiadať platobné a ani osobné údaje.
🔵 Ak sa aj vám dovolajú podvodníci, ukončite čo najskôr telefonát.
🔵 Podvodné praktiky alebo podvod samotný nahláste Polícia Slovenskej republiky.

POLÍCIA BY VÁM NEVOLALA PO ANGLICKY 👮‍♀️👮❗️

Slovákom opäť telefonujú podvodníci 🤥 a vydávajú sa za políciu. Hovor je však hneď z niekoľkých dôvodov podozrivý – je v angličtine a z telefónu sa vám ozve len robotický hlas. Pomýliť vás však môže, že číslo má slovenskú predvoľbu.

📞 Podvodný telefonát od takzvanej Slovak Police Force sme zachytili aj my, no upozornila na ne polícia či médiá. Viacerí ľudia začali tiež nahlasovať čísla, z ktorých sa útočník ozval. Sú to napríklad:

+421 900 204 518
+421 915 945 841
+421 221 055 314
+421 915 991 609
+421 906 902 393
+421 944 180 389

Cieľom telefonátu bolo vylákať od človeka osobné či 🤑 platobné údaje. Robotickou angličtinou znelo, že občiansky preukaz volanej osoby bol zneužitý alebo že bol vydaný príkaz na zablokovanie bankového účtu. Do niekoľkých minút mal volaný overiť svoje údaje. 👀 A práve vtedy by sa o ne podelil s útočníkom.

📌 ak sa aj vám dovolajú podvodníci, ukončite čo najskôr telefonát
📌 nikomu neposkytujte svoje osobné ani platobné údaje
📌 nahláste podvod na polícii
📌 ak ste sa stali obeťou trestného činu, takisto kontaktujte políciu

Autor správy, foto a správu publikoval Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.